Trwa ładowanie...

Szokujące słowa Wałęsy o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Wymienia nazwisko "winnego"

W rocznicę katastrofy milczał. Teraz jednak już nie wytrzymał i napisał, kto jego zdaniem jest winny tragedii smoleńskiej.

Share
Szokujące słowa Wałęsy o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Wymienia nazwisko "winnego"
Źródło: Agencja Gazeta
d225jvw

"Wielki czas na Prawdę o przyczynach katastrofy Smoleńskiej" - tak Wałęsa zaczyna swój wpis na Facebooku.

Ocenia, że "od urodzenia Kaczyńskich decyzje podejmował zawsze Jarosław, a Lech przytakiwał, udawał grzecznego, przyjemnego". "On funkcyjnie jest odpowiedzialny za ten wypadek i śmierć swoją i całego zespołu" - pisze dalej były prezydent. Nie dziwi też, jakie nazwisko pada dalej.

Według Wałęsy "złą, nieodpowiedzialną, fatalną decyzję podjął Prezydent Lech Kaczyński". Podkreśla jednak, że to jest końcówka nieszczęsnego lotu, na który składały się wcześniejsze elementy, wynikające ze złych decyzji.

d225jvw

Pełna treść wpisu Wałęsy:

"Zacznijmy od końca

Zawsze kiedykolwiek pojawiały się jakeś problemy związane z lotem przychodził do Prezydenta Pilot z pytaniem co robimy w tej sytuacji. Tu było podobnie. Więc złą, nieodpowiedzialną, fatalną decyzję podjął Prezydent Lech Kaczyński. On funkcyjnie jest odpowiedzialny za ten wypadek i śmierć swoją i całego zespołu. To jest końcówka tego nieszczęsnego lotu, za chwilę wcześniejsze elementy nieszczęscia, wynikajace ze złych nieodpowiedzialnych decyzji.

Od urodzenia Kaczyńskich decyzje podejmował zawsze Jarosław, Lech przytakiwał udawał grzecznego, przyjemnego, ale czekał na decyzje w kazdej sprawie na Jarosława. Pokazano to nawet kiedyś publicznie cdn."

Wałęsa zapowiada kontynuację tematu.

d225jvw

Nie pierwszy raz atakuje Kaczyńskich i PiS

Były prezydent jest znany z kontrowersyjnych wpisów i aktywności w portalach społecznościowych. Pod koniec marca wystosował wręcz apel ws. odsunięcia PiS od władzy.

"Poszukuje pomysłu jak Pokojowo ,Demokratycznie jak najszybciej odsunąć PIS od władzy" (pisownia oryginalna) - napisał wówczas.

d225jvw

Podziel się opinią

Share
d225jvw
d225jvw
Więcej tematów