Trwa ładowanie...

Szokujące słowa Łukaszenki. "2-4 dni trwałaby walka z Ukrainą"

Zdaniem Aleksandra Łukaszenki Europa nie poradziłaby sobie w walce z białoruską oraz rosyjską armią. - Zanim oni się tam obrócą i przyślą tu jakieś wojska, będziemy już stali przy kanale La Manche - powiedział dyktator. Według Łukaszenki pokonanie Ukrainy zajęłoby od 2 do 4 dni.

Aleksander Łukaszenko o wojnie z Ukrainą Aleksander Łukaszenko o wojnie z Ukrainą Źródło: PAP
d91c70k
d91c70k

Aleksander Łukaszenka udzielił wywiadu rosyjskiemu propagandyście Władimirowi Sołwiejowi. Jak przekazała "Rzeczpospolita", fragmenty tego wywiadu opublikował kanał w Telegram "Pul Pierwogo".

Według prezydenta Białorusi armia tego kraju połączona z rosyjskimi wojskami jest silniejsza niż armia Europy.

- Zanim oni się tam obrócą i przyślą tu jakieś wojska, będziemy już stali przy kanale La Manche. Oni to wiedzą. Na tym polega wartość ODKB (Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym - przy. red.). Pokazaliśmy, ale tam (w Kazachstanie - przyp. red.) było nie dużo sił, w razie potrzeby byłoby więcej - cytuje słowa Łukaszenki "Rz" za kanałem w Telgram "Pul Pierwogo".

Zobacz też: Ukraina boi się inwazji. "Nie oddamy Rosji naszego państwa"

Łukaszenko udzielił wywiadu. Mówił o rozmowach z Putinem

Łukaszenko wyjaśnił też, dlaczego Białoruś nie zajęła lotniska w Ałmata, a Rosja w Nur-Sułtanie. - Bo przecież na piechotę nie przyszlibyśmy tam, to tysiące kilometrów - wskazał dyktator i dodał, że z Putinem rozmawiał o tym problemie przez całą noc.

d91c70k

Jak dodał, kilka godzin po podjęciu decyzji przez przywódców, wylądowały tam wojska. - W Europie będzie prościej. Czyżby tego nie widzieli? Rozumieją, że nie ma sensu z nami walczyć, a przede wszystkim z Rosją. Nie mówimy już nawet o broni atomowej. Ale lepiej nas nie ruszać, nie ruszajcie nas - mówił dyktator.

Zdaniem Łukaszenki walka z Ukrainą trwała 2-4 dni. Jak dodał, "nie będzie komu tam z nami walczyć".

Szokujące informacje dot. Ukrainy. "Kijów może upaść w 72 godziny"

Gen. Mark Milley, przewodniczący amerykańskiego Kolegium Szefów Sztabów miał powiedzieć, że gdy dojdzie do inwazji Rosji na Ukrainę, Kijów może upaść w ciągu 72 godzin. Wydarzałoby się to gdyby Putin przeprowadził inwazję na "pełną skalę" - takie informacje przekazała stacja "Fox News", powołując się na źródła w Kongresie.

Gdyby doszło do inwazji - konsekwencjami ataku byłaby śmierć 15 tys. żołnierzy z Ukrainy i 4. tys. wojskowych z Rosji.

d91c70k

Według amerykańskich mediów inwazja na Ukrainę może również skutkować pojawienie się od miliona do 5 milionów uchodźców. Wielu z nich schronienia ma szukać w Polsce.

Źródło: "Rzeczpospolita", "Fox News"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d91c70k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d91c70k
Więcej tematów