Trwa ładowanie...
d3jmjul
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szkoły publiczne w Nowym Jorku będą zamknięte w święta muzułmańskie

Szkoły publiczne w mieście Nowy Jork włączą do swych dni wolnych dwa święta muzułmańskie, co oznacza ich uwzględnienie w kalendarzu największego okręgu szkolnego w USA - oświadczył burmistrz Bill de Blasio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkoły publiczne w Nowym Jorku będą zamknięte w święta muzułmańskie
(WP.PL)
d3jmjul

Od najbliższej jesieni 1,1 mln nowojorskich uczniów nie będzie przychodzić do szkoły w dwa najważniejsze święta muzułmańskie - Id al-Fitr, które kończy miesiąc rytualnego postu ramadan oraz Id al-Adha (Święto Ofiarowania).

"To zmiana zgodna ze zdrowym rozsądkiem i taka, w której przejawia się uznanie dla naszej coraz większej wspólnoty muzułmańskiej oraz jej wkładu w nasze miasto" - głosi oświadczenie burmistrza.

Nowy Jork, gdzie mieszka około miliona muzułmanów, przyłączył się w ten sposób do miast w stanach New Jersey, Massachusetts i Vermont, które wpisały muzułmańskie święta do swych oficjalnych kalendarzy.

Zgodnie z księżycowym kalendarzem islamskim Id al-Fitr i Id al-Adha to święta ruchome - pierwsze z nich przypada w bieżącym roku 27 lipca, a drugie - 23 września.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów