Trwa ładowanie...
d3npd60

Szkoła Rycerska powstanie w Sandomierzu

Wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotycznym oraz edukacja historyczna to cele Szkoły Rycerskiej, którą chce utworzyć Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Share
d3npd60

Pomysł zrodził się, gdy starosta przekazał Chorągwi budynek z wielką salą widowiskową, w której odbywają się próby historycznych inscenizacji, trenują szermierze, łucznicy i zespół tańca dawnego. Wzorem dla sandomierskiej placówki ma być Szkoła Rycerska w Warszawie, którą w 1765 roku założył król Stanisław August Poniatowski.

Realizujemy program tamtej szkoły: przypominamy o rocznicach i uroczystościach patriotycznych, rozbudzamy zainteresowanie młodzieży męskiej wojskiem, uczymy musztry z wykorzystaniem dawnej broni, szermierki historycznej. Jesteśmy również w stanie uczyć jazdy konnej pod kątem potrzeb kawalerii. Tak jak kadeci, nasi uczniowie będą uczyć się tańca dawnego i śpiewać pieśni patriotyczne - powiedział kasztelan chorągwi, Karol Bury.

W Szkole Rycerskiej młodzież miałaby okazję uczestniczyć w "żywych lekcjach historii". Chorągiew już realizuje specjalny program edukacyjny dla szkół - wykładowca prowadzi lekcje w stroju z odpowiedniej epoki, rycerze inscenizują historyczne wydarzenia. Zainteresowanie taką formą nauczania jest duże - w lekcjach uczestniczyli już uczniowie nie tylko z Sandomierza, ale również ze Stalowej Woli i Tarnobrzega. (an)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3npd60

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3npd60
d3npd60
Więcej tematów