Trwa ładowanie...

Szkaradowo: maszyna prasująca słomę wciągnęła rękę rolnikowi

Lekarze byli zmuszeni do wezwania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby ratować 38-letniego mężczyznę, który został poważnie ranny w trakcie prac na łące.

Share
Szkaradowo: maszyna prasująca słomę wciągnęła rękę rolnikowi
Źródło: Straż Pożarna w Rawiczu, Fot: Krzysztof Skrzypczak
d2vngpm

Do zdarzenia doszło na łące w okolicach miejscowości Szkaradowo niedaleko Krotoszyna. W czasie prasowania siana przy pomocy maszyny balotującej, podczepionej do ciągnika rolniczego jeden z pracujących tu mężczyzn najprawdopodobniej próbował usunąć zauważoną awarię prasy. Maszyna wciągnęła rękę 38-latka. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną.

- Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili przypadkowi świadkowie - relacjonuje Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy straży pożarnej w Rawiczu. - Następnie do akcji wkroczyli strażacy ze Szkaradowa, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, opatrzyli zranioną rękę, wdrożyli tlenoterapię, zabezpieczyli poszkodowanego przed utratą ciepła i wspierali psychicznie swojego kolegę z OSP do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego - dodaje.

d2vngpm

Aby jak najszybciej przetransportować rannego do szpitala w Trzebnicy, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy apelują do wszystkich rolników o zwracanie szczególnej uwagi na własne bezpieczeństwo podczas prowadzenia prac zarówno w polu, jak i na terenie swoich gospodarstw.

- Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących zasad w czasie obsługi maszyn i innych urządzeń mechanicznych. O wypadek nie trudno, a niestety w ostatnim czasie ich nie brakuje - przyznaje Krzysztof Skrzypczak.

d2vngpm

Podziel się opinią

Share
d2vngpm
d2vngpm
Więcej tematów