Trwa ładowanie...
dwe2tdt

Szefowie sztabów zbrojnych USA i Rosja omówili działania przeciwko ISIS

Szef sztabu generalnego Rosji Walerij Gierasimow i przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford odbyli rozmowę telefoniczną, w której omówili działania zbrojne skierowane przeciwko Państwu islamskiemu (IS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowie sztabów zbrojnych USA i Rosja omówili działania przeciwko ISIS
(AFP, Fot: DELIL SOULEIMAN)
dwe2tdt

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało w specjalnym komunikacie, że do rozmowy doszło z inicjatywy strony amerykańskiej. - Przedyskutowano kwestie związane z walką przeciw Państwu Islamskiemu (IS) i działaniami podejmowanymi przez Rosję oraz międzynarodową koalicję, której przewodzą Stany Zjednoczone - zaznaczono w oświadczeniu.

Kierowana przez Stany Zjednoczone międzynarodowa interwencja przeciwko Państwu Islamskiemu rozpoczęła się 8 sierpnia 2014 roku. Uczestniczą w niej państwa zachodnie i kraje arabskie. Jest ona wymierzona w islamskich terrorystów dopuszczających się zbrodni na ludności cywilnej na terytorium Iraku i Syrii. Operacji lotniczej towarzyszy akcja humanitarna.

Rosyjskie siły powietrzne rozpoczęły operację lotniczą w Syrii 30 września tego roku. Moskwa utrzymuje, że naloty rosyjskiego lotnictwa są wymierzone w bojowników Państwa Islamskiego. Międzynarodowa koalicja kierowana przez USA twierdzi jednak, że lotnictwo rosyjskie atakuje również oddziały opozycji syryjskiej, walczącej o obalenie wspieranego przez Rosję prezydenta Baszara el-Asada.

dwe2tdt

Podziel się opinią

Share
dwe2tdt
dwe2tdt
Więcej tematów