Trwa ładowanie...
df1axkv
Szefowa FZZ Dorota Gardias o 100 dniach rządu: 500 minus

Szefowa FZZ Dorota Gardias o 100 dniach rządu: 500 minus

Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, oceniała w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo 100 dni rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Powiem tak - 500 minus. Oczywiście, projekt 500+, każdy grosz, który idzie do rodziny jest okej. Ale z drugiej strony wprowadza się ustawę o handlu detalicznym, która wiemy, że absolutnie upadła. Bo co ona robiła? Dajemy 500+, ale wyciągamy z kieszeni obywatela - mówiła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
df1axkv

Gardias wskazywała na mankamenty programu 500+, mówiąc, że nie pomyślano o młodych matkach, które samotnie wychowują dzieci. - Zapomniano o nich zupełnie. One czasami pracują na kilku etatach, by dziecko miało więcej i przekraczają ten limit 800 złotych - powiedziała.

Szefowa FZZ została też poproszona o "cenzurkę" dla ministra zdrowia. - Trudno oceniać po 100 dniach. To dopiero 7 proc. całego wyborczego okresu. Dzisiaj na 1000 mieszkańców jest około 5 pielęgniarek. Jeśli ministrowi Radziwiłłowi uda się to zwiększyć, to będzie dobrze - odpowiedziała. Gardias dodała, że dobrze ocenia pomysł z wprowadzeniem darmowych leków dla seniorów, ale zastrzegła, że tylko w wypadku, jeżeli "rzeczywiście trafi do tych ludzi i będzie sprawiedliwie potraktowany".

df1axkv

Podziel się opinią

Share
df1axkv
df1axkv
Więcej tematów