Trwa ładowanie...
d1ehezb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MSZ Ukrainy zadzwonił do Ławrowa. "Opamiętajcie się"!

Szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin, który zatelefonował do ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa w związku z zaostrzeniem się sytuacji w Donbasie, zaapelował do Rosji o opamiętanie się.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin
Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin (PAP/EPA, Fot: TIM BRAKEMEIER)
d1ehezb

- Poinformowaliśmy o zaniepokojeniu działaniami Rosji i wspieranych przez nią bojowników i zaapelowaliśmy do Rosji, by się opamiętała - powiedział informując o rozmowie szefów dyplomacji obu państw dyrektor departamentu polityki i komunikacji ukraińskiego MSZ Ołeksij Makejew.

Wcześniej MSZ Ukrainy oświadczył, że atak prorosyjskich separatystów na pozycje sił rządowych w okolicach wsi Starohnatiwka w obwodzie donieckim, a także spalenie samochodów misji obserwacyjnej OBWE w Doniecku zagraża planowi pokojowemu dla Donbasu i jest sygnałem eskalacji napięcia. Do ataku na Starohnatiwkę doszło 10 sierpnia.

Informując o rozmowie telefonicznej Ławrowa i Klimkina, rosyjski MSZ zaznaczył, że doszło do niej z inicjatywy strony ukraińskiej.

d1ehezb

"Omawiano niektóre problemy związane z uregulowaniem ukraińskiego kryzysu, wprowadzaniem w życie kompleksu działań ws. realizacji porozumień mińskich z 12 lutego zarówno w kontekście przygotowania zmian konstytucyjnych i organizacji wyborów lokalnych, jak i w kwestiach zagwarantowania warunków zawieszenia broni i zapewnienia bezpieczeństwa wzdłuż linii rozgraniczającej strony konfliktu na południowym wschodzie Ukrainy" - napisało MSZ Rosji na swej stronie internetowej.

Zaznaczono, że "szczególną uwagę w rozmowie zwrócono na krytyczną sytuację humanitarną w regionie". Strona rosyjska - jak wynika z relacji MSZ - "ponownie podkreśliła konieczność nawiązania przez Kijów bezpośredniego dialogu z Donieckiem i Ługańskiem (synonim separatystycznych samozwańczych republik na wschodzie Ukrainy) jako rękojmi znalezienia rozwiązań, które byłyby do przyjęcia dla obu stron".

d1ehezb

Podziel się opinią

Share

d1ehezb

d1ehezb
Więcej tematów