Trwa ładowanie...
d1w61r0

Szef MSZ: oto czego spodziewa się rząd po wizycie Trumpa

Rewizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie. Wsparcie w zagrożeniu militarnym ze strony Rosji. Możliwość zakupu amerykańskiego sprzętu dla polskiej armii. To niektóre z oczekiwań polskiego rządu przed wizytą prezydenta Donalda Trumpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ: oto czego spodziewa się rząd po wizycie Trumpa
(PAP/EPA)
d1w61r0

O tematach, które pojawią się w trakcie wizyty Trumpa mówił w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak powiedział, rząd liczy na rozmowę o sytuacji międzynarodowej i bezpieczeństwa - zwłaszcza w kontekście naszego regionu. Szef MSZ oczekuje także zapewnień Trumpa, że NATO i strona amerykańska odpowiedzą w przypadku zagrożenia ze strony Rosji.

Zobacz także: Wszytko co chcielibyście wiedzieć o Donaldzie Trumpie, ale boicie się zapytać

Kolejnym tematem, które rząd będzie się starał poruszyć w rozmowach z amerykańskim prezydentem będzie możliwość zakupu amerykańskiego sprzętu dla polskiej armii. - Jeśli dojdzie do porozumień w kwestiach wojskowych oraz zakupu części uzbrojenia, to na pewno współpraca się polepszy - uważa Waszczykowski. Jak dodaje w przyszłym roku w Polsce ruszy budowa tarczy antyrakietowej, co również wzmocni nasze bezpieczeństwo i zacieśni współpracę między oboma krajami.

d1w61r0

- Wśród tematów rozmów pojawi się też sytuacja gospodarcza i energetyczna Polski. Chcielibyśmy nawiązać współpracę w dziedzinie innowacyjności. Przedstawimy prezydentowi Trumpowi koncepcję inicjatywy Trójmorza, która ma być oparta na założeniach infrastrukturalnych - wymienia Waszczykowski.

Minister zapowiedział, że strona polska będzie się starała o rewizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. - Mamy duże oczekiwania, ale jest też duża szansa na liczne porozumienia w najbliższym czasie - podsumowuje szef MSZ.

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

d1w61r0

Podziel się opinią

Share
d1w61r0
d1w61r0
Więcej tematów