Trwa ładowanie...
d2tz1ib

Szef MSWiA o wystąpieniu Szydło: zwyciężyły argumenty

• Jako "spokojne i merytoryczne" określił wystąpienie premier Beaty Szydło przed Parlamentem Europejskim szef MSWiA Mariusz Błaszczak • Ocenił, że dzięki niej w debacie o sytuacji w Polsce "zwyciężyły argumenty"
Share
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz BłaszczakŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2tz1ib

- Wystąpienie pani premier Beaty Szydło było wystąpieniem merytorycznym, spokojnym, było wystąpieniem przywołującym konkretne argumenty dotyczące sytuacji w Polsce - powiedział Błaszczak po powrocie z Pragi, gdzie uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej (V4). - I myślę, że było przekonujące. Skoro posłowie do Parlamentu Europejskiego z innych państw byli w stanie podzielać argumenty pani premier, to znaczy, że ten dzień zakończył się sukcesem w Parlamencie Europejskim - dodał.

Powiedział, że strasburska debata nie była jednym z tematów spotkania Grupy Wyszehradzkiej. Przypomniał zarazem, że premier Węgier Viktor OrbanOrban sześć razy stawał przez PE, by odpowiadać na pytania dotyczące sytuacji na Węgrzech, a zastrzeżenia formułowano także pod adresem Słowacji.

- W Unii Europejskiej jest pewna grupa polityków albo niedoinformowanych, albo po prostu o złej woli, ale ja jestem przekonany, że po dzisiejszej debacie, po tym bardzo dobrym wystąpieniu zwyciężą argumenty, wręcz zwyciężyły już dzisiaj - skomentował.

d2tz1ib

Podziel się opinią

Share
d2tz1ib
d2tz1ib
Więcej tematów