Trwa ładowanie...
d8q9t4e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Szef MSWiA o wystąpieniu Szydło: zwyciężyły argumenty

• Jako "spokojne i merytoryczne" określił wystąpienie premier Beaty Szydło przed Parlamentem Europejskim szef MSWiA Mariusz Błaszczak
• Ocenił, że dzięki niej w debacie o sytuacji w Polsce "zwyciężyły argumenty"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d8q9t4e

- Wystąpienie pani premier Beaty Szydło było wystąpieniem merytorycznym, spokojnym, było wystąpieniem przywołującym konkretne argumenty dotyczące sytuacji w Polsce - powiedział Błaszczak po powrocie z Pragi, gdzie uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej (V4). - I myślę, że było przekonujące. Skoro posłowie do Parlamentu Europejskiego z innych państw byli w stanie podzielać argumenty pani premier, to znaczy, że ten dzień zakończył się sukcesem w Parlamencie Europejskim - dodał.

Powiedział, że strasburska debata nie była jednym z tematów spotkania Grupy Wyszehradzkiej. Przypomniał zarazem, że premier Węgier Viktor OrbanOrban sześć razy stawał przez PE, by odpowiadać na pytania dotyczące sytuacji na Węgrzech, a zastrzeżenia formułowano także pod adresem Słowacji.

- W Unii Europejskiej jest pewna grupa polityków albo niedoinformowanych, albo po prostu o złej woli, ale ja jestem przekonany, że po dzisiejszej debacie, po tym bardzo dobrym wystąpieniu zwyciężą argumenty, wręcz zwyciężyły już dzisiaj - skomentował.

d8q9t4e

Podziel się opinią

Share

d8q9t4e

d8q9t4e
Więcej tematów