Trwa ładowanie...
d10s6l7

Szef MSW Ukrainy: 7 tys. rosyjskich żołnierzy na wschodzie kraju. Dojdzie do inwazji?

Na siedem tysięcy żołnierzy szacuje szef MSW Ukrainy Arsen Awakow rosyjską obecność wojskową na wschodnich terytoriach opanowanych przez separatystów. Ukraina stoi na krawędzi otwartej inwazji - powiedział w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prorosyjscy separatyści podczas ataku na siedzibę ukraińskiej straży granicznej w Ługańsku; 2 czerwca
Prorosyjscy separatyści podczas ataku na siedzibę ukraińskiej straży granicznej w Ługańsku; 2 czerwca (AFP, Fot: Sergey Gapon)
d10s6l7

- Jesteśmy na progu kolejnego etapu ataku na dużą skalę. Na terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego w ostatnich tygodniach skoncentrowały się grupy rosyjskich wojsk. Około siedmiu tysięcy. Nasi dyplomaci mówią o tym publicznie - oświadczył Awakow w rozmowie z portalem "Insider".

- Czy dojdzie do inwazji? Jest to pytanie z serii, czy psychicznie chory dostanie kolejnego ataku. Może tak, a może nie. To wszystko zależy od naszej gotowości i konsolidacji - podkreślił.

Minister przyznał, że Ukraina nie jest gotowa do wojny z Rosją, jednak nie odda swego terytorium bez walki. - I sądzę, że społeczeństwo rosyjskie nie wytrzyma szoku, związanego z ofiarami (tej walki). Właśnie dlatego nasze siły zbrojne znajdują się dziś w strefie obronnej - powiedział Awakow.

Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w ciągu ostatniej doby na terenach objętych operacją antyterrorystyczną zginęło sześciu ukraińskich wojskowych, a dziewięciu zostało rannych.

Najbardziej aktywne działania przeciwko wojskom rządowym prowadzone są w Doniecku oraz w okolicach Ługańska i miasta Debalcewe - poinformował w poniedziałek rzecznik RBNiO Andrij Łysenko.

d10s6l7

Podziel się opinią

Share
d10s6l7
d10s6l7
Więcej tematów