Trwa ładowanie...

Szef MSW Saksonii: Przywróćmy kontrole na granicy z Polską

Szef MSW Saksonii Roland Woeller chce, by niemieckie służby znów kontrolowały ruch na granicy z Polską i Czechami. Wszystko po to, by nie wpuszczać imigrantów nie mających prawa pobytu w Niemczech.

Share
Szef MSW Saksonii: Przywróćmy kontrole na granicy z Polską
Źródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d41mjlr

Polityk rządzącej CDU stwierdził w wywiadzie z dziennikiem "Die Welt", że wprowadzenie kontroli jest konieczne, by nie pozwalać na przyjazd do Niemiec azylantów, których wnioski zostały już odrzucone lub zarejestrowane w innych krajach.

- To niezbędne, aby móc egzekwować obowiązujące prawo i przywrócić ład prawny w naszym społeczeństwie - powiedział szef MSW kraju związkowego sąsiadującego z Polską.

Woeller wpisał się w ten sposób w toczący się w Niemczech spór na temat polityki azylowej, który grozi rozpadowi rządzącej koalicji w Niemczech. Rozpoczął go Horst Seehofer szef MSW i przywódca CSU, siostrzanej partii CDU. Zagroził rozwodem obydwu partii, jeśli Merkel nie rozwiąże problemu nielegalnych imigrantów napływających do Niemiec.

d41mjlr

Merkel poszukuje rozwiązania w oparciu o umowy i regulacje wewnątrz Unii. Jak dotąd kontrole graniczne funkcjonują jedynie na granicy z Austrią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Awantura w KFC z udziałem Andrzeja Dudy i jego żony. Agnieszka Ścigaj komentuje

d41mjlr

Podziel się opinią

Share
d41mjlr
d41mjlr
Więcej tematów