Trwa ładowanie...
d5nkqrj

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki: nie rozmawiamy ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej

Nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że doniesienia na ten temat to "produkcja spekulacji prasowych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki: nie rozmawiamy ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d5nkqrj

W poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times" poinformował, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

Ryszard Terlecki, pytany w radiowych Sygnałach Dnia o te doniesienia, powiedział, że brak poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska "zrodziło pole poszukiwań i negocjacji co do ewentualnych kandydatów" na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

- Myślę, że komentatorzy znajdą wiele różnych osób, i znajdują w tej chwili w Europie, które ich zdaniem, mogłyby kandydować na to stanowisko - mówił Terlecki.

d5nkqrj

Dopytywany, jakie jest stanowisko PiS w tej sprawie, odparł: "żadne". - To znaczy nie potwierdzamy żadnych rozmów - powiedział Terlecki. Dodał, że pewny jest jedynie brak poparcia rządu dla kandydatury Tuska.

- Jedno co wydaje się pewne, choć na świecie nic nie jest w stu procentach pewne, że nie poprzemy Donalda Tuska - stwierdził Terlecki. Zdaniem szefa klubu PiS, doniesienia na ten temat "to jest produkcja spekulacji prasowych".

d5nkqrj

Podziel się opinią

Share
d5nkqrj
d5nkqrj
Więcej tematów