Trwa ładowanie...
d4ciq22

Szef jednego z francuskich regionów prosi o przysłanie wojska w związku z migrantami. "Dopóki Anglicy nie zmienią przepisów, my będziemy mieli problemy"

• Szef administracji Nord Pas-de-Calais zaapelował o wysłanie wojska do Calais
• Xavier Bertrand: tylko armia może przywrócić bezpieczeństwo
• Zeszłej nocy migranci wdarli się do portu w Calais
• Bertrand wezwał prezydenta Francji do odwiedzenia miasta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Xavier Bertrand (w środku)
Xavier Bertrand (w środku) (AFP, Fot: DENIS CHARLET)
d4ciq22

Tysiące migrantów uciekających przed wojną i nędzą w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie przybyło w zeszłym roku do Calais, skąd na różne sposoby usiłują dotrzeć do Wielkiej Brytanii.

W sobotę ok. 200 uchodźców przedostało się w Calais do portu i część z nich weszła na pokład brytyjskiego promu. - Tylko armia może przywrócić bezpieczeństwo w Calais - powiedział dziennikarzom Xavier Bertrand, szef administracji Nord Pas-de-Calais . - Nie chcemy tragedii w Calais, ale dokładnie do tego dojdzie, jeśli nie będzie silniejszej reakcji - dodał. Wezwał też prezydenta Francji Francois Hollande'a do odwiedzenia Calais i zapoznania się z panującą tam sytuacją.

Około czterech tysięcy migrantów koczuje w slumsach pod Calais, zwanych "dżunglą".

Bertrand zarzucił Wielkiej Brytanii, że ponosi ona znaczną część odpowiedzialności za to, co dzieje się w Calais. - Migranci chcą się udać do Anglii, wiedzą, że można tam pracować bez dokumentów. (...) Dopóki Anglicy nie zmienią przepisów, my będziemy mieli problemy. Albo Anglicy ustąpią, szczerze i serio, albo damy im z powrotem ich granicę - powiedział.

d4ciq22

Podziel się opinią

Share
d4ciq22
d4ciq22
Więcej tematów