Trwa ładowanie...
d3sk03r

Szef Agencji Wywiadu Grzegorz Małecki podał się do dymisji. Została złożona w trybie natychmiastowym

• Pułkownik Małecki ma odejść do dyplomacji - podało TVN24

• Został powołany na stanowisko przez premier Beatę Szydło 22 lutego br.

Share
d3sk03r

Szef Agencji Wywiadu pułkownik Grzegorz Małecki podał się do dymisji - podało TVN24. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, "pułkownik ma odejść do dyplomacji. Według osoby zbliżonej do kancelarii premiera, "skonfliktował się on z ludźmi Mariusza Kamińskiego".

Informacje TVN24 potwierdził rzecznik ministra, koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Płk Małecki złożył rezygnację w związku z tym, że ma podjąć inne funkcje publiczne -wyjaśnił Żaryn. Dodał, że dymisja została złożona w trybie natychmiastowym.

Małecki był szefem Agencji Wywiadu od 22 lutego, na stanowisko powołała go - wraz z innymi szefami służb - premier Beata Szydło.

d3sk03r

Premier powołuje i odwołuje szefów służb specjalnych po uzyskaniu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych, rządowego kolegium ds. służb oraz prezydenta. Opinia ta nie jest dla szefowej rządu wiążąca. Szefowie wojskowych służb powoływani są na wniosek ministra obrony.

Zgodnie z prawem, w przypadku zwolnienia stanowiska Szefa Agencji Wywiadu lub czasowej niemożności sprawowania przez niego funkcji, prezes Rady Ministrów może powierzyć pełnienie obowiązków szefa Agencji Wywiadu - na czas nie dłuższy niż 3 miesiące - jego zastępcy lub innej osobie.

d3sk03r

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sk03r
d3sk03r
Więcej tematów