Trwa ładowanie...
d2nqyfn

Szczyt NATO w Warszawie. Barack Obama jako najlepiej chroniona osoba na świecie

Jego przybyciu na szczyt NATO towarzyszą wielkie emocje. Barack Obama to nie tylko prezydent wielkiego mocarstwa, ale bez wątpienia jedna z najlepiej chronionych osób na świecie. Za jego bezpieczeństwo, także w Warszawie, będą odpowiadać agenci Secret Service.

d2nqyfn
d2nqyfn

- To jest jeden z niewielu prezydentów na świecie, którzy mają własną ochronę i nie tolerują ochrony osobistej innych państw - mówi w reportażu WP Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta, doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego ds. bezpieczeństwa. - Wszystkie inne służby, czyli BOR i policja, muszą się dostosować do warunków, które postawią Amerykanie - dodaje Dziewulski.

- Secret Service należą do jednych z najlepszych służb na świecie. Jeżeli służby ogólnie wywiadowcze posiadają jakiekolwiek informacje czy sygnały o wzroście zagrożenia, wówczas te środki są dużo bardziej rygorystyczne i jest ich po prostu więcej - mówi dr Krzysztof Liedel, Centrum Badań nad Terroryzmem, Collegium Civitas.

- Ktokolwiek pokusiłby się o reakcje, która nie jest wcześniej uzgodniona, może mieć spore problemy. Zdarzało się, że wychodzono poza zakres swoich obowiązków, z dobrą intencją, ale ta intencja nie była dobrze zrozumiana przez Secret Service i wówczas zaczynają się kłopoty, od wyciągania broni poprzez stosowanie siły fizycznej - tłumaczy dr Liedel.

d2nqyfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqyfn
Więcej tematów