Trwa ładowanie...
d2sa84k

Szczepionka na koronawirusa. WHO ostrzegła Rosję. Zaleca przestrzeganie wytycznych ws. szczepionki

Szczepionka na koronawirusa. Rosja zapowiedziała szybkie zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła przed takim działaniem i zaleca dalsze dokładne badania i testy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. WHO ostrzegła Rosję
Koronawirus. WHO ostrzegła Rosję (Pixabay)
d2sa84k

Szczepionka na koronawirusa. WHO ostrzegła Rosję

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła Rosję, która jest bliska zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa. WHO wezwała do przestrzegania wytycznych związanych z pracami nad bezpieczną i skuteczną szczepionką na koronawirusa. To reakcja na ogłoszenie przez Moskwę planów szybkiego rozpoczęcia jej produkcji.

Jak kilka dni temu informował Reuters, Rosja jest bliska stworzenia i zatwierdzenia pierwszej na świecie szczepionki przeciwko COVID-19. Badacze mają otrzymać zgodę lokalnych organów regulacyjnych w pierwszej połowie sierpnia, a wkrótce potem szczepionka zostanie podana pracownikom służby zdrowia, którzy działają w pierwszej linii w walce z koronawirusem.

d2sa84k

Szczepionka na koronawirusa. Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki

Przedstawiciele WHO upomnieli we wtorek Rosję ws. stosowania się do zasad bezpieczeństwa przy pracach nad sczepieniami. Rosja już we wrześniu chce rozpocząć masową produkcję szczepionek na koronawirusa. Ich produkcja ma do końca roku wynosić nawet kilka milionów sztuk miesięcznie.

Rosyjscy naukowcy dysponują kilkoma prototypami, które badane mają być teraz w Instytucie Epidemiologii im. Nikołaja Gamalei w Moskwie. "Zatwierdzenie regulacyjne nastąpi około 10 sierpnia. Wszystkie dotychczasowe wyniki testów są bardzo pozytywne" - przekazało źródło, na które powołuje się Reuters. Rosyjscy pracownicy służby zdrowia będą mieli możliwość dobrowolnego zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi wkrótce po uzyskaniu zgody przez zespół badaczy.

Zobacz też: Konwencja stambulska. Paweł Rabiej: premier ograł ministra Ziobrę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sa84k

Podziel się opinią

Share
d2sa84k
d2sa84k
Więcej tematów