Trwa ładowanie...
d3x8d1p

Szczepionka na COVID. Porównanie Polski z resztą Europy

Od piątku 15 stycznia otwarty zostanie system, w którym każdy Polak będzie mógł zgłosić chęć przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Tym czasem proces szczepień w Polsce trwa już od niemal 3 tygodni. Jak wypada nasz kraj na mapie szczepień w Europie?
Share
Szczepionka na COVID. Porównanie Polski z resztą Europy
Szczepionka na COVID. Porównanie Polski z resztą Europy Źródło: PAP
d3x8d1p

Z danych dotyczących procesu masowych szczepień przeciwko COVID-19 w Europie wynika, że Polska pod względem całkowitej liczby podanych dawek znajduje się na wysokim 4 miejscu z wynikiem niemal 370 tys. wykonanych zabiegów. Przed naszym krajem na podium tego zestawienia znalazły się kolejno: Włochy - prawie 886 tys. szczepień, Niemcy - 758 tys. i Hiszpania 581,5 tys zaszczepionych pacjentów.

Na drugim końcu tabeli pokazującej liczbę zaszczepionych obywateli znalazły się dwa kraje bałtyckie i Cypr. Do tej pory całkowita liczba wykonanych w nich szczepień nie przekroczyła 15 tys. W Estonii szczepionkę przyjęło 14 879 osób, na Łotwie 11 417, a na Cyprze 6035 pacjentów.

Szczepionka na COVID. Ważniejsze zestawienie

Jednak zestawieniem, które lepiej obrazuje tempo szczepień w poszczególnych krajach jest tabela pokazująca liczbę szczepionek w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Przy takim przeliczniku Polska wciąż znajduje się w czołowej 10 krajów Unii Europejskiej, ale spada w rankingu na miejsce 8. Przed nami znalazły się: Dania, Włochy, Słowenia, Hiszpania, Litwa, Węgry i Estonia. W tym zestawieniu najgorzej wypadają Luksemburg, Francja i Malta.

d3x8d1p

Śmierć Pawła Adamowicza. Owsiak: to jest rzecz najbardziej bulwersująca

W Wielkiej Brytanii, dla której trzecia fala pandemii okazała się niezwykle dotkliwa, pierwszą dawkę szczepionki podano do tej pory 2 mln 639 309 osobom. Drugą dawkę otrzymało zaś 428 232 obywateli Zjednoczonego Królestwa.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x8d1p

Podziel się opinią

Share
d3x8d1p
d3x8d1p
Więcej tematów