Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Konferencja prasowa ministra zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta (NA ŻYWO)

Szczepionka przeciw koronawirusowi podawana jest w Polsce od końca grudnia. We wtorek po południu minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec przedstawią założenia Funduszu Kompensacyjnego dla osób, u których wystąpią niepożądane odczyny po szczepieniu. Zapraszamy na relację na żywo po godz. 15.

Share
Szczepionka na COVID. Konferencja prasowa ministra zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta (NA ŻYWO)
Źródło: Getty Images
d1ielng

Przedstawienie szczegółów i założeń ustawy powołującej Fundusz Kompensacyjny zapowiedział w poniedziałek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Stworzenie funduszu dla osób, u których wystąpią niepożądane odczyny po szczepieniu przeciwko koronawirusowi, zapisano w Narodowym Programie Szczepień. Dworczyk dopytywany o szczegóły projektu stwierdził, że "to bardzo delikatna materia, ważna dla wielu Polaków i nie ma tutaj miejsca na dywagacje polityków". Zapowiedział też przedstawienie informacji we wtorek.

Z kolei poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna" podał, że w następnych latach fundusz objąć miałby również obowiązkowe szczepienia dla dzieci. Rekompensaty miałyby być finansowane przez Skarb Państwa, a wypłacane po decyzji komisji lekarskiej.

d1ielng

Z ustaleń "DGP" wynika, że wypłata z będzie przysługiwać, jeśli po otrzymaniu szczepionki u pacjenta dojdzie do wstrząsu anafilaktycznego albo wystąpią inne objawy, które wymuszą co najmniej 14-dniowy pobyt w szpitalu. Maksymalna rekompensata - według informacji dziennika - ma wynieść 100 tys. zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ielng

Podziel się opinią

Share
d1ielng
d1ielng
Więcej tematów