Trwa ładowanie...
d48kh1n
IAR

Szaty dla nowego papieża są już przygotowywane

Nowy papież może być drobnej albo średniej budowy, może być nawet postawnym mężczyzną. Wybór konklawe nie zaskoczy odpowiedzialnych za papieską garderobę, którzy zamówili już białe szaty w trzech podstawowych rozmiarach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Puste krzesło papieża przed audiencją generalną w Auli Pawła VI
Puste krzesło papieża przed audiencją generalną w Auli Pawła VI (AFP, Fot: Filippo Monteforte)
d48kh1n

Znana firma krawiecka Annibale Gammarelli, znajdująca się w pobliżu Panteonu, od ponad dwóch stuleci ubiera papieży. Jej pierwszym klientem, w 1798 roku, był Pius VI. Przedostatnim Jan Paweł II, ostatnim Benedykt XVI.

W perspektywie bliskiego już wyboru jego następcy, firma otrzymała z Watykanu zamówienie na przygotowanie trzech zestawów papieskich szat w trzech podstawowych wymiarach - small, medium i large. Szyje je obecnie pięć krawcowych, które odłożyły z tego powodu na bok inne zamówienia.

O tym, że nie zawsze pasują one na nowego papieża, przekonali się dziennikarze, z którymi Benedykt XVI spotkał się zaraz po swoim wyborze: miał wyraźnie za krótką sutannę, która natychmiast po tej audiencji poszła do poprawki. Niebawem okaże się, czy w przypadku jego następcy intuicja krawcowych będzie trafniejsza.

d48kh1n

Podziel się opinią

Share
d48kh1n
d48kh1n
Więcej tematów