Trwa ładowanie...
djiupog

Szalone wyprzedaże w Media Markt

W rosyjskich salonach Media Markt właśnie rozpoczęły się wielkie wyprzedaże. Tysiące produktów można kupić nawet 70 % taniej.
Share
Wyprzedaże w Media Markt. Sieć wycofuje się z Rosji.
Wyprzedaże w Media Markt. Sieć wycofuje się z Rosji.Źródło: iStock.com
djiupog

Wyprzedaż Media Martkt

Z powodu wycofywania się niemieckiej sieci Media Markt z rosyjskiego rynku właściciele salonów zdecydowali się na ogłoszenie wielkiej wyprzedaży. Ceny tysięcy produktów zostały obniżone o nawet 70 procent. W atrakcyjnej ofercie zakupić można artykuły gospodarstwa domowego, telewizory, kina domowe, a także komputery, telefony oraz sprzęt dla graczy.

Przeciążenie serwerów Media Markt

Rosjanie nie mogli przepuścić takiej okazji. Jednak w celu dokonania zakupu obrali dość nietypowy kanał. Zamiast szturmem zdobywać sklepowe pułki, rozpoczęli masowy atak na stronę internetową sieci. Obciążenie witryny było tak duże, że właściciele salonów zdecydowali się na wydanie ostrzeżenia o możliwym spowolnieniu działania strony w każdym z państw, w którym sieć posiada swoje oddziały. Nie wiele to jednak pomogło. Serwery strony były bardzo przeciążone, a zakup wymarzonych artykułów trwał o wiele dłużej niż mogło się to początkowo wydawać.

djiupog

Media Markt Rosja

O wycofaniu się Media Markt z tego rynku dowiedzieliśmy się już w czerwcu. Wówczas Niemcy porozumieli się z rosyjską grupą Safmar w sprawie sprzedaży sklepów. Należąca do Michaiła Guceriewa grupa z sukcesem prowadzi w Rosji dwie sieci oferujące elektronikę. Są to M.wideo i Eldorado, które otworzą swoje nowe oddziały w miejsce zamkniętych salonów Media Markt. Niemcy zarobią na sprzedaży około 470 milionów dolarów. Na tym jednak nie koniec zysków. Do właścicieli wycofującej się sieci będzie należało 15% udziałów M.wideo.
Ostateczne zakończenie rebrendingu powinno nastąpić w II kwartale 2019 roku.

djiupog

Podziel się opinią

Share
djiupog
djiupog
Więcej tematów