Trwa ładowanie...
d2dze3g

Syryjscy islamiści zaatakowali na wioskę alawitów. Nie żyje 20 cywilów, w tym kobiety i dzieci

Islamscy bojownicy zaatakowali w centralnej Syrii wioskę alawitów, zabijając 20 cywilów - poinformowało mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wśród ofiar są kobiety i dzieci.
Share
Bojownicy Frontu Obrony Ludności Lewantu ((Dżabhat al-Nusra)
Bojownicy Frontu Obrony Ludności Lewantu ((Dżabhat al-Nusra)Źródło: AFP, Fot: Guillaume Briquet
d2dze3g

Do ataku muzułmańskich ekstremistów doszło w niedzielę, a ich celem była wieś Maan w prowincji Hama. Z informacji aktywistów wynika, że wśród 20 ofiar było co najmniej sześć kobiet. O ataku islamistów informowała w niedzielę też oficjalna syryjska agencja informacyjna SANA, która podawała, że rebelianci zabili 10 kobiet.

"Niewierni"

Alawici to wyznawcy odłamu szyizmu wywodzący się od ismailitów; wielu sunnitów uważa ich za niewiernych. Według różnych szacunków stanowią od siedmiu do 17 procent ludności Syrii. Z alawitów wywodzi się klan Asadów i znaczna część elity rządzącej w Syrii.

d2dze3g

Do ataku doszło na dzień przed wznowieniem rozmów pokojowych w Genewie, podczas których do stołu rokować mają wrócić przedstawiciele rządu w Damaszku i opozycji.

Pierwsza runda negocjacji w Genewie zakończyła się pod koniec stycznia. Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej Lakhdar Brahimi, który przewodniczy rozmowom pokojowym, podkreślił, że mimo fiaska pierwszej tury liczy, że bardziej produktywny okaże się drugi etap negocjacji.

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów