Trwa ładowanie...
d4fnnf8

Syria: zaginęło 3 hiszpańskich dziennikarzy, najpewniej ich porwano

Trzech hiszpańskich dziennikarzy freelancerów zaginęło w Syrii, najpewniej zostali uprowadzeni - poinformowały hiszpańskie media. MSZ w Madrycie oświadczyło, że wie o zniknięciu reporterów i "bada sprawę" - podała agencja Reutera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria: zaginęło 3 hiszpańskich dziennikarzy, najpewniej ich porwano
(PAP/EPA, Fot: SEDAT SUNA)
d4fnnf8

- W tej chwili możemy na razie mówić jedynie o zniknięciu - powiedziała w hiszpańskiej telewizji publicznej TVE 24 szefowa hiszpańskiego stowarzyszenia dziennikarzy FAPE Elsa Gonzalez.

Jak sprecyzowała, wieści o trzech dziennikarzach urwały się 12 lipca, gdy znajdowali się w rejonie Aleppo na północnym zachodzie Syrii.

Chodzi o dziennikarzy Antonio Pampliegę, Jose Manuela Lopeza i Angela Sastre. Do Syrii wjechali przez Turcję 10 lipca.

d4fnnf8

Nie wiadomo, czy wspólnie pracowali nad jakimś materiałem w Aleppo - dodała Gonzalez, wskazując że przed rokiem w tej samej okolicy porwano dwóch innych dziennikarzy z Hiszpanii.

Aleppo to niegdysiejsza stolica handlowa Syrii. Od 2012 roku jest terenem walk między siłami rządowymi a rebeliantami; lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada wojsko kontroluje zachodnią część Aleppo, a walczące o obalenie syryjskiego reżimu ugrupowania rebelianckie kontrolują wschód miasta.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS), którzy porywali i zabijali w przeszłości zachodnich dziennikarzy w Syrii, kontrolują północne i wschodnie obrzeża Aleppo.

W ogarniętej od 2011 roku konfliktem zbrojnym Syrii zginęło ponad 220 tysięcy ludzi.

d4fnnf8

Podziel się opinią

Share
d4fnnf8
d4fnnf8
Więcej tematów