Trwa ładowanie...

Syria: USA rozpoczęło procedurę wycofania wojsk z kraju

Wojska USA rozpoczęły procedurę wycofania swoich sił z Syrii. Potwierdził to rzecznik amerykańskiej armii Sean Ryan.
Share
Syria: USA rozpoczęło procedurę wycofania wojsk z kraju
Syria: USA rozpoczęło procedurę wycofania wojsk z krajuŹródło: Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com
d57hbf4

Wojska koalicyjne pod przywództwem USA zaczęły wycofywać się z Syrii. Ich celem było rozbijanie sił terrorystów z Państwa Islamskiego (IS). - Ze względu na bezpieczeństwo operacji nie będę omawiał omawiać konkretnych ram czasowych, lokalizacji czy ruchów wojsk - dodał rzecznik armii USA.

Procedura wycofania wojsk USA z Syrii to realizacja planów i grudniowej decyzji prezydentaDonalda Trumpa. Do domów ma wrócić blisko 2 tysiące żołnierzy z północno-wschodniej Syrii, gdzie w ostatnim czasie odbywały się intensywniejsze walki z dżihadystami Państwa Islamskiego.

Decyzją Trumpa był zaniepokojone m.in. Francja, Wielka Brytania i Niemcy. James Mattis, szef Pentagonu oraz Brett McGurk, specjalny przedstawiciel prezydenta USA w międzynarodowej koalicji do walki z IS, nie mogli pogodzić się z decyzją prezydenta USA, więc podali się do dymisji.

Wojna domowa w Syrii trwa od 15 marca 2011 roku. Od tego dnia zginęło blisko 600 tysięcy osób, w tym prawie 120 tysięcy to cywile. Ponad 5 milionów wyjechało z Syrii, a ponad 7 milionów to uczestnicy przesiedleń wewnątrz Syrii.

d57hbf4

Podziel się opinią

Share
d57hbf4
d57hbf4
Więcej tematów