Trwa ładowanie...

Syria: oskarżona o cudzołóstwo ukamienowana przez ojca i dżihadystów

Młoda kobieta oskarżona o cudzołóstwo została ukamienowana przez własnego ojca i dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - wynika z wideo opublikowanego na portalu YouTube. Do okrucieństwa doszło w środkowej Syrii.
Share
Kadr z wideo, które ma ukazywać ukamienowanie młodej Syryjki
Kadr z wideo, które ma ukazywać ukamienowanie młodej SyryjkiŹródło: YouTube.com
d3ksf1l

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka potwierdziło, że do ukamienowania młodej Syryjki doszło w sierpniu lub wrześniu w wiejskiej okolicy na wschodzie prowincji Hama, kontrolowanej przez IS.

Na wideo młoda kobieta w czerni ukazana jest naprzeciw własnego ojca i uzbrojonego dżihadysty.

Ojciec, w białej galabii (wierzchniej arabskiej sukni) i czerwonej kefii (arabska tradycyjna chusta, w Polsce często nazywana "arafatką") na głowie, skłaniał się ku przebaczeniu, o które błagała go córka, lecz pod presją dżihadysty ustąpił.

d3ksf1l

Jak opisuje brytyjska gazeta "Daily Mail", mężczyzna mówi do związanej córki: - Nie nazywaj mnie ojcem. Ta w odpowiedzi prosi go o modlitwę.

"Potępiamy tę okropną zbrodnię popełnioną przez IS. Zbrodnia ta nie ma nic wspólnego z rewolucją syryjską" - oświadczyła w komunikacie koalicja syryjskiej opozycji.

Wojna domowa trwa w Syrii od ponad trzech lat. Zaczęła się od brutalnych represji w marcu 2011 roku, jakim władze poddały ruch kontestacji, który przekształcił się wnet w zbrojną rebelię. Konflikt uległ dalszemu skomplikowaniu po włączeniu się w wojnę dżihadystów, zwłaszcza z IS, które kontroluje rozległe rejony Syrii.

Zobacz również: Syryjka z Rakki nagrała ukrytą kamerą, jak wygląda życie pod rządami Państwa Islamskiego.

d3ksf1l

Podziel się opinią

Share
d3ksf1l
d3ksf1l
Więcej tematów