Trwa ładowanie...
d1qtkfw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Synoptycy ostrzegają przed silnymi mgłami

Synoptycy ostrzegają, że silne zamglenia mogą się miejscami utrzymywać przez większą część niedzieli oraz w poniedziałek. Koniec weekendu i początek tygodnia zapowiada się chłodno i pochmurnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Synoptycy ostrzegają przed silnymi mgłami
(PAP, Fot: Maciej Rozwadowski)
d1qtkfw

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa wschodnia i południowo-wschodnia, a także częściowo środkowa, pozostaną w zasięgu oddziaływania rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego i zachodniego Morza Śródziemnego i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska będzie wciąż w zasięgu wspomnianego wyżu, w tej samej, stosunkowo ciepłej, polarnomorskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa, początkowo będzie powoli spadało, później zacznie powoli rosnąć.

Prognoza na niedzielę

d1qtkfw

W niedzielę w południowej części kraju przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko rano w rejonach mgieł jeszcze zachmurzenie duże. Na pozostałym obszarze przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Silne zamglenia mogą się miejscami utrzymywać przez większą część dnia. Do godzin południowych mgły ograniczające widzialność od 100 m do 700 m, będą jeszcze głównie w dolinach rzek. Po południu na krańcach północno-zachodnich możliwy deszcz. Temperatura maks. od 3 st., 6 st. na północy i w centrum Polski do 6 st., 9 st. na południu a miejscami na Pogórzu Karpackim nawet do 12 st. W rejonach długo utrzymujących się mgieł temperatura może być niższa, około 2 st. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i, zwłaszcza na zachodzie i północy kraju, duże. Na wybrzeżu, Pomorzu oraz na północy województw lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego okresami słabe opady deszczu. W południowej, centralnej i wschodniej części kraju silne zamglenia ograniczające widzialność od 1000 m do 3000 m, a lokalnie także i mgły, ograniczające widzialność od 100 m do 700 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -1 st. do 2 st., cieplej jedynie na zachodnim wybrzeżu, tam lokalnie do 3 st. Wiatr przeważnie słaby z kierunków południowych, tylko na wybrzeżu i Pomorzu okresowo umiarkowany południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza na poniedziałek

W poniedziałek przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w południowej części kraju. Słabe opady deszczu, możliwe w północnej połowie kraju. Miejscami utrzymujące się do godzin południowych silne zamglenia, ograniczające widzialność od 1000 m do 2500 m, a rano jeszcze lokalne mgły, w których widzialność wynosić będzie od 200 m do 700 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 5 st. do 8 st., jedynie na południu, zwłaszcza Pogórze Karpackie, miejscami powyżej 10 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny.

d1qtkfw

Prognoza dla Warszawy

W niedzielę w Warszawie pochmurno, niewielkie przejaśnienia możliwe po południu. Początkowo mgła ograniczająca widzialność od 200 m do 1000 m, później przejściowo poprawa widzialności. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Mgła i silne zamglenie, ograniczające widzialność od 200 m do 1500 m. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek zachmurzenie duże i całkowite, możliwe słabe opady mżawki. Rano mglisto, widzialność od 200 m do 1000 m, później przejściowo poprawa widzialności. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, zmienny.

Więcej w serwisie pogoda

d1qtkfw

Podziel się opinią

Share

d1qtkfw

d1qtkfw
Więcej tematów