Syndrom 'Wściekłej Myszy' - choroba Internetu
Użytkownicy Internetu okazujący zdenerwowanie i niepokój podczas przeglądania stron internetowych zapadają na 'syndrom wściekłej myszy'.
Jego powodem są zbyt wolno wczytujące się oraz trudne do nawigacji strony internetowe.
Jak wynika z najnowszych badań brytyjskiego Centrum Badania Zjawisk Społecznych, Internet może wywołać chorobę nazwaną przez naukowców „syndromem wściekłej myszy”. Jej objawy to szybkie bicie serca, nadmierne pocenie się, nerwowe klikanie i uderzanie myszą. Ekstremalnym objawem może być krzyczenie na ekran komputera.Wg naukowców prędzej czy później wszyscy użytkownicy Internetu zapadną na tę chorobę. Jej przyczyny to przede wszystkim zbyt wolno wczytujące się i źle zaprojektowane strony internetowe, a także pojawiające się okienka reklam oraz – przede wszystkim – strony niedostępne.
Badania wskazują, że użytkownicy Internetu oczekują od wszystkich stron w sieci takiej szybkości, funkcjonalności i trafności, jakie oferuje serwis Google.
Wyniki badań są wskazówką, że konieczne jest tworzenie czytelnych i łatwych do nawigowania stron, przy jednoczesnym zapewnieniu prędkości ich działania.