Trwa ładowanie...
d1rv7mg

Sylwester miejski w Poznaniu przy przebojach Anny Jantar

Sylwestrowy koncert na placu Wolności mają uświetnić poznańscy artyści, którzy zaprezentują przeboje Anny Jantar w nowych aranżacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na koncercie wystąpi m.in. Natalia Kukulska
Na koncercie wystąpi m.in. Natalia Kukulska (UM Poznań)
d1rv7mg

Władze Poznania zaprezentowały program tegorocznego sylwestra miejskiego. Tym razem zdecydowano się przypomnieć twórczość Anny Jantar, która urodziła się i pierwsze kroki w karierze muzycznej stawiała właśnie w Poznaniu. Okazją do przypomnienia tej postaci jest przypadająca w tym roku 35. rocznica powstania piosenki "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc" - jednego z największych przebojów Anny Jantar szczególnie popularnego właśnie na imprezach sylwestrowych. Z kolei w przyszłym roku przypada 65. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci piosenkarki.

Największe przeboje artystki przypomną poznańscy artyści. Udział w koncercie potwierdzili m.in. Halina Frąckowiak, Kasia Rościńska oraz siostry Dagmara i Martyna Melosik. Z kolei Natalia Kukulska wykona specjalnie przygotowany na tę noc utwór swojej mamy oraz mix swoich największych przebojów.

- Koncert sylwestrowy dedykowany mojej mamie to niezwykle miła inicjatywa organizatorów i jej rodzinnego miasta - mówi Natalia Kukulska. - Poznań to skarbiec talentów. Cieszę się, że w repertuarze Anny Jantar zabrzmią ciekawe głosy tych bardziej i mniej znanych poznanianek, a młodzi twórcy zaprezentują swoje wersje jej utworów - dodaje.

d1rv7mg

Przed koncertem głównym szansę zaprezentowania się poznaniakom zyskają młodzi wykonawcy z aglomeracji poznańskiej - posłuchamy łącznie trzech zespołów wyłonionych w ramach przeglądu, do którego nabór rozpoczął się 6 października. Aby wziąć udział w przeglądzie, zespoły muszą przygotować własne aranżacje trzech utworów z repertuaru Anny Jantar z ogłoszonej przez organizatorów listy oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Estrady Poznańskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą kilkanaście zespołów, które 8 listopada wezmą udział w przeglądzie i przygotowane przez siebie utwory zaprezentują na żywo.

d1rv7mg

Podziel się opinią

Share
d1rv7mg
d1rv7mg
Więcej tematów