Trwa ładowanie...

Sylwester 2018/2019 w Gdańsku – koncerty, atrakcje, wydarzenia

Zbliżający się koniec roku zwiastuje huczne zabawy sylwestrowe, które odbędą się w całej Polsce. Również w Gdańsku organizowana jest kolejna edycja sylwestra miejskiego oraz wydarzeń towarzyszących. Jak zatem można spędzić sylwestra 2018/2019 w Gdańsku?

Sylwester  2018/2019 w Gdańsku – koncerty, atrakcje, wydarzeniaŹródło: Pixabay.com, fot: TerriC
d3xy0px
d3xy0px

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – koncerty plenerowe

Główną atrakcją gdańskiej nocy sylwestrowej będą koncerty plenerowe, które odbędą się w czterech różnych lokalizacjach. Plan koncertów w ramach sylwestra miejskiego 2018 w Gdańsku wygląda następująco:

  • Targ Węglowy. Początek zabawy sylwestrowej rozpoczniemy z DJ BezKsywy o 21.30, natomiast głównym gościem sceny na Targu Węglowym będą Brathanki, których koncert przewidziano na godz. 22.50. Gdy wybije północ, uczestnicy sylwestra miejskiego obejrzą pokaz laserowy.
  • Jar Wilanowski (Chełm). Obchody sylwestra 2018 w Jarze Wilanowskim rozpoczną się o 21.30 koncertem gdańskiej grupy Route 11. O godzinie 22.40 na scenie pojawi się Łąki Łan.
  • Molo Brzeźno. Sylwestra 2018 możemy spędzić na plaży w Brzeźnie, gdzie za oprawę muzyczną będzie odpowiedzialny DJ C-Bool, który rozpocznie występ o 22.30.
  • Amfiteatr w Parku Oruńskim. Gwiazdą sylwestrowej nocy 2018, która wystąpi w Parku Oruńskim o 22.30, jest zespół Czerwone Gitary.

Między poszczególnymi scenami sylwestrowymi będzie kursowała specjalna linia autobusowa. Organizatorami sylwestra miejskiego są Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury i Scena Muzyczna Gdańsk.

d3xy0px

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – fajerwerki

Podczas tegorocznej zabawy sylwestrowej w Gdańsku nie odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Taka decyzja została podjęta również w kilku innych polskich miastach, a jest ona umotywowana troską o zwierzęta. Zamiast fajerwerków obchody sylwestra w Gdańsku urozmaici 10-minutowy pokaz laserowy, który zobaczymy na Placu Węglowym.

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – atrakcje

Poza koncertami plenerowymi uczestnicy sylwestra miejskiego w Gdańsku skorzystają ze strefy gastronomicznej Food Court na Targu Węglowym. Stanowi ona część Jarmarku Bożonarodzeniowego i będzie czynna również w noc sylwestrową 2018.

W ramach sylwestra miejskiego w Gdańsku odbędzie się też "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy", czyli forma ekologicznej zabawy zachęcająca mieszkańców do zachowania porządku w miejscach wydarzeń sylwestrowych. Zadaniem uczestników konkursu jest wrzucanie szklanych butelek z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do odpowiednio oznakowanych pojemników na Targu Węglowym, przy Zielonej Bramie, molo w Brzeźnie, w Parku Oruńskim i Jarze Wilanowskim. Zwycięscy otrzymają nagrody przygotowane przez Zakład Utylizacyjny. Tegoroczna 12. edycja konkursu ma trwać od 31 grudnia 2018 do 2 stycznia 2019.

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – wydarzenia

Sposobów na spędzenie tegorocznego sylwestra w Gdańsku jest wiele. Poza imprezami miejskimi możemy zdecydować się m.in. na:

  • Sylwestra w Teatrze Wybrzeże. W dniu 31 grudnia na deskach teatru możemy zobaczyć jeden z trzech spektakli: "Damy i Huzary albo Play Fredro", "Reset" lub "Tajemnicza Irma Vep".
  • Koncert sylwestrowy w Filharmonii Bałtyckiej, podczas którego śpiewacy przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej wykonają znane arie operowe i operetkowe, a także inne znane utwory.
  • Maraton filmowy w kinie Helios lub Cinema 3D – to propozycja dla miłośników kina, którzy chcą spędzić sylwestra przed dużym ekranem, a o północy wypić lampę szampana.

W Gdańsku spędzimy też sylwestra w restauracji, hotelu, klubie czy pubie. Do wyboru mamy liczne imprezy tematyczne oraz eleganckie bale maskowe. Ceny wstępu na zabawy sylwestrowe z lampką szampana zaczynają się od ok. 40 zł, jednak za wystawnego sylwestra przy stoliku trzeba będzie zapłacić nawet kilkaset złotych od osoby.

d3xy0px
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xy0px
Więcej tematów