Trwa ładowanie...
d3wet29

Sylwester 2018/2019 w Gdańsku – koncerty, atrakcje, wydarzenia

Zbliżający się koniec roku zwiastuje huczne zabawy sylwestrowe, które odbędą się w całej Polsce. Również w Gdańsku organizowana jest kolejna edycja sylwestra miejskiego oraz wydarzeń towarzyszących. Jak zatem można spędzić sylwestra 2018/2019 w Gdańsku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas wydarzeń sylwestrowych często gościom serwowana jest lampa szampana
Podczas wydarzeń sylwestrowych często gościom serwowana jest lampa szampana (Pixabay.com, Fot: TerriC)
d3wet29

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – koncerty plenerowe

Główną atrakcją gdańskiej nocy sylwestrowej będą koncerty plenerowe, które odbędą się w czterech różnych lokalizacjach. Plan koncertów w ramach sylwestra miejskiego 2018 w Gdańsku wygląda następująco:

  • Targ Węglowy. Początek zabawy sylwestrowej rozpoczniemy z DJ BezKsywy o 21.30, natomiast głównym gościem sceny na Targu Węglowym będą Brathanki, których koncert przewidziano na godz. 22.50. Gdy wybije północ, uczestnicy sylwestra miejskiego obejrzą pokaz laserowy.
  • Jar Wilanowski (Chełm). Obchody sylwestra 2018 w Jarze Wilanowskim rozpoczną się o 21.30 koncertem gdańskiej grupy Route 11. O godzinie 22.40 na scenie pojawi się Łąki Łan.
  • Molo Brzeźno. Sylwestra 2018 możemy spędzić na plaży w Brzeźnie, gdzie za oprawę muzyczną będzie odpowiedzialny DJ C-Bool, który rozpocznie występ o 22.30.
  • Amfiteatr w Parku Oruńskim. Gwiazdą sylwestrowej nocy 2018, która wystąpi w Parku Oruńskim o 22.30, jest zespół Czerwone Gitary.
d3wet29

Między poszczególnymi scenami sylwestrowymi będzie kursowała specjalna linia autobusowa. Organizatorami sylwestra miejskiego są Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury i Scena Muzyczna Gdańsk.

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – fajerwerki

Podczas tegorocznej zabawy sylwestrowej w Gdańsku nie odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Taka decyzja została podjęta również w kilku innych polskich miastach, a jest ona umotywowana troską o zwierzęta. Zamiast fajerwerków obchody sylwestra w Gdańsku urozmaici 10-minutowy pokaz laserowy, który zobaczymy na Placu Węglowym.

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – atrakcje

Poza koncertami plenerowymi uczestnicy sylwestra miejskiego w Gdańsku skorzystają ze strefy gastronomicznej Food Court na Targu Węglowym. Stanowi ona część Jarmarku Bożonarodzeniowego i będzie czynna również w noc sylwestrową 2018.

d3wet29

W ramach sylwestra miejskiego w Gdańsku odbędzie się też "Sylwestrowy Konkurs Butelkowy", czyli forma ekologicznej zabawy zachęcająca mieszkańców do zachowania porządku w miejscach wydarzeń sylwestrowych. Zadaniem uczestników konkursu jest wrzucanie szklanych butelek z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu do odpowiednio oznakowanych pojemników na Targu Węglowym, przy Zielonej Bramie, molo w Brzeźnie, w Parku Oruńskim i Jarze Wilanowskim. Zwycięscy otrzymają nagrody przygotowane przez Zakład Utylizacyjny. Tegoroczna 12. edycja konkursu ma trwać od 31 grudnia 2018 do 2 stycznia 2019.

Sylwester Gdańsk 2018/2019 – wydarzenia

Sposobów na spędzenie tegorocznego sylwestra w Gdańsku jest wiele. Poza imprezami miejskimi możemy zdecydować się m.in. na:

  • Sylwestra w Teatrze Wybrzeże. W dniu 31 grudnia na deskach teatru możemy zobaczyć jeden z trzech spektakli: "Damy i Huzary albo Play Fredro", "Reset" lub "Tajemnicza Irma Vep".
  • Koncert sylwestrowy w Filharmonii Bałtyckiej, podczas którego śpiewacy przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej wykonają znane arie operowe i operetkowe, a także inne znane utwory.
  • Maraton filmowy w kinie Helios lub Cinema 3D – to propozycja dla miłośników kina, którzy chcą spędzić sylwestra przed dużym ekranem, a o północy wypić lampę szampana.

W Gdańsku spędzimy też sylwestra w restauracji, hotelu, klubie czy pubie. Do wyboru mamy liczne imprezy tematyczne oraz eleganckie bale maskowe. Ceny wstępu na zabawy sylwestrowe z lampką szampana zaczynają się od ok. 40 zł, jednak za wystawnego sylwestra przy stoliku trzeba będzie zapłacić nawet kilkaset złotych od osoby.

d3wet29

Podziel się opinią

Share

d3wet29

d3wet29
Więcej tematów