WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Sygnały Dnia" mogą prowadzić tylko dziennikarze z Polskiego Radia

Dziennikarze innych mediów nie poprowadzą już "Sygnałów Dnia". Nowy dyrektor Programu I Jacek Sobala zdecydował, że gospodarzami porannej audycji Jedynki z powrotem powinni być dziennikarze Polskiego Radia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Od poniedziałku "Sygnały Dnia" na zmianę poprowadzą dwie pary radiowych dziennikarzy: Wiesław Molak i Marek Mądrzejewski oraz Grzegorz Ślubowski i Kacper Kaliszewski. Natomiast rozmowy z politykami i komentatorami w "SD" prowadził będzie zastępca szefa Informacyjnej Agencji Radiowej Jacek Karnowski.

Radiowcy powrócą do prowadzenia "SD" po dziewięciomiesięcznej przerwie. We wrześniu ubiegłego roku Polskie Radio wprowadziło nową praktykę: zamiast dziennikarzy radiowych "Sygnały" prowadzili dziennikarze telewizyjni i prasowi: Dorota Gawryluk, Michał Karnowski, Krzysztof Ziemiec, Dorota Wysocka-Schnepf, Joanna Lichocka i Tomasz Sakiewicz.

Jednym z założeń tego projektu było przyciągnięcie słuchaczy dzięki wprowadzeniu na antenę osób, których twarze słuchacze znają m.in. z telewizji. Prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" argumentował też, że była to "świadoma decyzja dotycząca zmiany głosów i sposobu prowadzenia programu". Uznaliśmy, że "Sygnały" były przez ostatnie lata zbyt układne wobec władzy. Dlatego sprowadziliśmy dziennikarzy spoza radia o własnej pozycji zawodowej - mówił Czabański.

WP

Pomysły nieraz są bardzo dobre, ale w sytuacji, gdy w rzeczywistości nie do końca się sprawdzają, trzeba szukać innych sposobów. Sobala obejmując dyrekcję programu uznał, że ten pomysł nie do końca się sprawdził - powiedział rzecznik Polskiego Radia Tadeusz Fredro-Boniecki.

Słuchalność Programu I nie urosła, więc Sobala robi tutaj krok do tyłu. Ale kto nie próbuje, nie błądzi - dodał Fredro-Boniecki. Zaznaczył jednak, że wycofanie się ze współpracy z "zewnętrznymi" dziennikarzami w "SD" nie oznacza, że nie będą oni współpracować z radiem w innych audycjach.

Rzecznik zapowiedział też, że nowy dyrektor Jedynki planuje inne zmiany programowe. Nową formułę przybrać mają m.in. emitowane od 13.00 do 14.00 "Rozmowy Jedynki", "większego wigoru mają nabrać" "Cztery Pory roku", zmienić ma się też blok popołudniowych audycji - rzecznik nie zdradził jednak na razie ich szczegółów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP