Trwa ładowanie...
d1u2e01

Świnoujście. Bóbr w opałach. Do akcji wkroczyli ratownicy WOPR

Niespotykana interwencja ratowników WOPR w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie). Pomocy potrzebował bóbr, który nie mógł wydostać się na brzeg. Zwierzę wymagało też opatrzenia rannej łapki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świnoujście. Bóbr w tarapatach. Potrzebna interwencja WOPR
Świnoujście. Bóbr w tarapatach. Potrzebna interwencja WOPR (Facebook.com)
d1u2e01

Zwierzę z wydm ruszyło na plażę w kierunku wody. Tam, wśród tłumu turystów, zażywało kąpieli.

Świnoujście. Bóbr w tarapatach

Bóbr zrobił taką furorę, że ściągnął do siebie wielu gapiów. Tłum zestresował zwierzę. Plażowicze nie tylko je filmowali, ale pojawili się i tacy, którzy próbowali je szturchać.

d1u2e01

Zwierzę próbowało wydostać się na ląd, jednak brakowało mu sił. Wtedy do akcji wkroczyli ratownicy WOPR ze Świnoujścia, którzy chwilę wcześniej dostali zgłoszenie o problemach bobra.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Świnoujście. Bóbr w tarapatach, pomogła interwencja WOPR

Tłum plażowiczów został odgrodzonych od zwierzęcia, które w tym czasie na brzeg wyciągnął jeden z ratowników. To jednak nie koniec problemów zwierzaka. Ze stresu straciło orientację w terenie i zaczęło błądzić wśród parawanów, nie mogąc odnaleźć drogi na wydmy.

d1u2e01

Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu, okazało się, że zwierze jest ranne w łapkę. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego postanowili zabrać bobra do bazy. Tam wezwano lekarza weterynarii, który miał opatrzyć ranne zwierzę.

Świnoujście. Bóbr przejdzie leczenie

W międzyczasie zwierzę doszło do siebie na tyle, że zaczęło ogryzać paliki od parawanów, które znajdowały się w pobliżu. Po interwencji weterynarza zwierzę zostało zapakowane do odpowiedniego transportera i zawiezione do ośrodka rehabilitacji dla dziki zwierząt. Gdy zagoi mu się łapka, zostanie wypuszczony na wolność.

Jak informuje RMF FM,bobry na plaży w Świnoujściu to nie nowość. Zwierzaki często wychodzą na plażę, by wykąpać się w morzu. Na szczęście w większości przypadków bez problemu udaje im się wrócić na brzeg.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1u2e01

Podziel się opinią

Share
d1u2e01
d1u2e01
Więcej tematów