Trwa ładowanie...
d23w2wt

Świętokrzyska UW: matura elementem gry wyborczej SLD-UP

Świętokrzyska Unia Wolności uważa, że deklarowane przez SLD-UP odroczenie nowej matury - to pozbawiona przesłanek prawnych gra polityczna, obliczona na zdobycie 320 tys. głosów maturzystów obawiających się zmian.

Share
d23w2wt

Zdaniem ekspertów UW, przeprowadzenie przyszłorocznego egzaminu dojrzałości według dotychczasowych zasad jest niemożliwe z kilku przyczyn.

Po pierwsze, nowe rozporządzenie ministra edukacji w tejsprawie mogłoby ukazać się dopiero w styczniu, a więc na czterymiesiące przed terminem matury zewnętrznej, czyli zbyt późno -stwierdził we wtorek w Kielcach na konferencji prasowej kandydat naposła z listy UW - Grzegorz Malarczyk.

Po drugie, senaty ponad 90% uczelni, które postanowiłyprzyjmować kandydatów na pierwszy rok studiów na podstawieświadectwa nowej matury, nie zdążyłyby już zmienić regulaminu -kontynuował Malarczyk.

Po trzecie, formalną przeszkodą utrzymania dotychczasowej matury jest zapisana w konstytucji zasada, iż prawo nie może działać wstecz. Nowe rozporządzenie w sprawie przyszłorocznej matury czy też nowelizacja ustawy o systemie oświaty zostałyby zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny - przekonywał kandydat do Sejmu.(mon)

d23w2wt

Podziel się opinią

Share
d23w2wt
d23w2wt
Więcej tematów