Trwa ładowanie...
d32xofs

Świecko: Pijany 35-latek bez prawa jazdy za kierownicą skradzionego auta

35-latek z Mazowsza ukradł w Niemczech auto. Wpadł w ręce pograniczników podczas rutynowej kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna nie tylko nie miał dokumentów wozu, ale również prawa jazdy. Funkcjonariusze stwierdzili też, że był pijany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali w tym roku już 64 skradzione pojazdy
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali w tym roku już 64 skradzione pojazdy (Nadodrzański Oddział Straży Granicznej)
d32xofs

Mężczyzna wpadł we wtorek wieczorem podczas rutynowej kontroli na drodze krajowej nr 2 w rejonie Świecka.

- Kierowca pojazdu, 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie posiadał żadnych dokumentów samochodu oraz nie potrafił udokumentować źródła jego pochodzenia. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu i miał cofnięte prawo jazdy - powiedział rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

d32xofs

Pogranicznicy szybko ustalili, że kluczyk do auta jest podrobiony, a numery rejestracyjne pochodzą od innego samochodu. Okazało się, że nissan z 2017 roku. którym jechał 35-latek, został skradziony w Niemczech. Auto warte jest ok. 110 tys. zł.

Zobacz także: Pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów

Odzyskany samochód trafił na parking strzeżony, gdzie czeka na swojego właściciela. Natomiast zatrzymany mężczyzna został przekazany policji ze Słubic. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Potocki przekazał, że w tym roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 64 skradzione pojazdy.

d32xofs

Podziel się opinią

Share
d32xofs
d32xofs