Trwa ładowanie...
d4c71iu
aukcja
05-12-2006 20:31

Suknia Hepburn ze "Śniadania u Tiffany'ego" sprzedana za 800 tys. dolarów

Długa czarna suknia wieczorowa z satyny, którą nosiła niezapomniana Audrey Hepburn w romantycznej komedii z 1961 roku "Śniadanie u Tiffany'ego", została sprzedana na aukcji Christie's w Londynie za kwotę 807 tysięcy dolarów (410 tysięcy funtów), ponad siedem razy drożej niż wynosiła cena wywoławcza. Suknię kupił telefonicznie klient, który chciał pozostać anonimowy.

d4c71iu
d4c71iu

Licytowana suknia była jedną z trzech wersji sukien zaprojektowanych dla Audrey Hepburn przez dom mody Givenchy. Jedna jest przechowywana w archiwum Givenchy, a druga jest częścią kolekcji Muzeum Mody w Madrycie.

Pieniądze z grudniowej licytacji w domu aukcyjnym Christie's trafią na konto organizacji City of Joy Aid, wspierającej potrzebujących w Indiach.

Choć sprzedana za gigantyczną kwotę, nie była to najdroższa suknia wystawiona na sprzedaż. Rekord należy do białej, superobcisłej sukni, w której Marilyn Monroe w maju 1962 roku wystąpiła na przyjęciu urodzinowym Johna Kennedy'ego, śpiewając mu piosenkę "Happy Birthday, Mr.President". Suknia ta została sprzedana na aukcji w Nowym Jorku w 1999 roku za 1,27 mln dolarów.

d4c71iu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c71iu
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj