Trwa ładowanie...

Sukces polskich gimnazjalistów w PISA. "Politycy zreformowali nie to, co trzeba"

W międzynarodowym badaniu edukacyjnym PISA polscy gimnazjaliści wypadli bardzo dobrze. Spływają gratulacje, ale też słowa krytyki pod adresem władzy, która zdecydowała o likwidacji gimnazjów.
Share
Polscy gimnazjaliści osiągnęli bardzo dobre wyniki w badaniu PISA
Polscy gimnazjaliści osiągnęli bardzo dobre wyniki w badaniu PISAŹródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d1qxj0w

Znamy wyniki badania PISA, z którego, jak podkreśliła posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, dowiadujemy się "jak uczyły gimnazja i czy ich likwidacja miała jakiekolwiek uzasadnienie merytoryczne". Gimnazjaliści z Polski we wszystkich badanych dziedzinach znaleźli się na wysokich pozycjach w rankingu europejskim.

W czytaniu zajęli czwarte miejsce. Wyprzedzili ich uczniowie z Estonii, Finlandii i Irlandii. W matematyce Polacy są trzeci. Pierwsze miejsce zajęła Estonia, a drugie - Holandia. Ww naukach przyrodniczych polscy gimnazajliści również uplasowali się na trzecim miejscu. Przed nimi są uczniowie z Estonii i Finlandii.

Gratulacje na Twitterze złożył im szef ZNP Sławomir Broniarz. Jak podkreślił, "wyniki potwierdzają, ze likwidacja gimnazjów była ogromnym błędem i wynikała z politycznych kalkulacji, a nie jakości pracy szkół".

"Znakomite wyniki polskich gimnazjalistów w PISA 2018! I to w każdej z badanych dziedzin: czytanie, przyroda, matematyka. Wielkie gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli! Wielki wstyd dla tych, którzy likwidując gimnazja zreformowali nie to, co należało" - podkreśliła z kolei Dziemianowicz-Bąk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qxj0w

Podziel się opinią

Share
d1qxj0w
d1qxj0w
Więcej tematów