Trwa ładowanie...
d43og6e

Suchowola. Kandydat na burmistrza został wyrzucony z PiS

Wiesław Bruzgo, kandydat PiS na burmistrza Suchowoli (woj.podlaskie), został wykluczony z partii. Jednocześnie stracił partyjną rekomendację w wyborach samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzję partii ogłosiła Beata Mazurek na Twitterze
Decyzję partii ogłosiła Beata Mazurek na Twitterze (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d43og6e

O decyzji PiS w sprawie Wiesława Bruzgi poinformowała w środę na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik prasowy partii. Napisała, że polityk został wykluczony z PiS, a pełnomocnik komitetu wyborczego wycofał rekomendację dla niego jako kandydata na burmistrza Suchowoli. "Chcemy, aby podobne standardy były również u naszych politycznych konkurentów" - stwierdziła.

Zawiadomienie do prokuratury

To reakcja na artykuły prasowe zarzucające politykowi, że szerzy w mediach społecznościowych mowę nienawiści, a także zawiadomienie do prokuratury, które złożyła Platforma Obywatelska. Pisaliśmy o tym we wtorek.

d43og6e

W sieci pojawiło się wiele screenów pokazujących wulgarne wpisy kandydata PiS na burmistrza Suchowoli. Ewę Kopacz określił jako "parchate anty-Polskie k*", o Francuzach pisał "zdebilałe żabojady i tchórze". Pojawiały się także oskarżenia i groźby, m.in.: "Uważaj czerwona ściero, żebym ja ciebie nie spotkał bo skutki na pewno będą dużo poważniejsze", oraz "Pod ścianę z k*. Ja chętnie wykonam wyrok". Wpisy pochodziły z 2016 roku i Bruzgo już je usunął z sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

d43og6e

Podziel się opinią

Share

d43og6e

d43og6e
Więcej tematów