Trwa ładowanie...

Student, który zabił fotoreportera we Wrocławiu, został aresztowany. Zarzuty postawiono również jego koledze

Piotr R. i Michał G., studenci jednej z wrocławskich uczelni, zostali aresztowani na trzy miesiące. Jeden z mężczyzn śmiertelnie ugodził nożem swojego sąsiada, drugi - nie udzielił zranionemu pomocy.
Share
Student, który zabił fotoreportera we Wrocławiu, został aresztowany. Zarzuty postawiono również jego koledze
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d3amacr

Prokuratura postawiła Piotrowi R. zarzut zabójstwa. - Sekcja zwłok wykazała, że do śmierci doszło na skutek ciosu nożem w okolicę serca. Biegli wykluczyli, że do spowodowania takiej rany mogło dojść przypadkowo – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Drugiemu mężczyźnie, Michałowi G. prokuratura zarzuca nieudzielenie pomocy fotoreporterowi.

Pokłócili się o hałas w nocy

Do zabójstwa doszło we wtorek w nocy. Wrocławski fotoreporter zapukał do drzwi bawiących się studentów, by zwrócić im uwagę, że zakłócają ciszę nocą. Doszło do kłótni z dwoma młodymi mężczyznami, w trakcie której jeden z nich uderzył sąsiada nożem. Mimo reanimacji 53-latek zmarł. Drugi z zatrzymanych w sprawie mężczyzn jeszcze nie usłyszał zarzutu.

Policja podała, że napastnicy byli pod wpływem alkoholu.

"To był pozytywny wariat"

- To był bardzo fajny gość, pozytywny wariat - opisuje fotoreportera w rozmowie z WP jego znajomy. Jak twierdzi, jeden ze studentów po tragicznym zajściu próbował uciec, ale został złapany.

Źródło: PAP, WP

d3amacr

Podziel się opinią

Share
d3amacr
d3amacr
Więcej tematów