Trwa ładowanie...

Strzelanina w centrum Wrocławia. Chuligani zaatakowali policjantów

Strzały w centrum Wrocławia. Naprzeciw policjantów stanęło 20-osobowa grupa napastników.

Share
Strzelanina w centrum Wrocławia. Chuligani zaatakowali policjantów
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
drqy29x

W niedzielę, 14 września, około godziny 2:00 policjanci patrolujący ulice wrocławskiego Starego Miasta otrzymali informację o ulicznej bijatyce, która wywiązała się między ok. 20 osobami. Do zdarzenia doszło na ul. Kazimierza Wielkiego, przed jednym z klubów w pobliżu kina Nowe Horyzonty. Na miejsce przybyło czterech funkcjonariuszy policji.

Policjanci próbowali rozdzielić bijących się ludzi, lecz niespodziewanie to funkcjonariusze stali się celem ataku grupy chuliganów. Podczas szarpaniny jeden z napastników uderzył policjanta, który odniósł w wyniku ataku niegroźne rany.

Pozostali funkcjonariusze zatrzymali 24-latka, który wymierzył cios ich koledze. Młody mężczyzna był pijany, a badanie potwierdziło w jego organizmie niecałe 2 promile alkoholu.

drqy29x

Po zatrzymaniu jednego z napastników, cała grupa oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak po chwili, widząc jak policjanci prowadzą chuligana do radiowozu, postanowili odbić kolegę z rąk funkcjonariuszy. Podczas ponownego ataku kilku mężczyzn chciało odebrać policjantowi broń służbową. Wtedy policja oddała w powietrze cztery strzały ostrzegawcze.

Grupa chuliganów uciekła, a zatrzymany 24-latek pozostał w rękach policjantów. Zostanie mu postawiony zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Policja obecnie stara się zatrzymać pozostałych uczestników bijatyki.

drqy29x

Podziel się opinią

Share
drqy29x
drqy29x
Więcej tematów