Trwa ładowanie...
d1jag65

Stronnictwo Narodowe: _Jan T. Gross popełnił przestępstwo_

Stronnictwo Narodowe złożyło we wtorek do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jana Tomasza Grossa, autora książki "Sąsiedzi" opisującej wymordowanie
żydowskiej społeczności Jedwabnego.

d1jag65
d1jag65

Autorzy zawiadomienia skierowanego do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach zarzucają Grossowi naruszenie art. 133 kodeksu karnego. Artykuł ten mówi: "kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat".

Nie istnieją żadne racje uzasadniające traktowanie tej zbrodni jako wydarzenia, które ilustruje tzw. polski antysemityzm i dowodzi naszego współudziału w zagładzie Żydów. Podtrzymywanie tej tezy uważamy za działanie przeciwko narodowi polskiemu, które powinno spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem władz RP - czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem SN, ujawnione ostatnio dokumenty potwierdzają, że zbrodni w Jedwabnem dokonali niemieccy okupanci. Ponadto Stronnictwo potępia wszystkich, którzy bez czekania na wynik śledztwa prowadzonego przez IPN, przyłączyli się do antypolskiej propagandy. Według SN, niedopuszczalne jest stanowisko prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który nie tylko wyraził chęć uczestnictwa w obchodach 60. rocznicy mordu w Jedwabnem, ale także zapowiedział przeprosiny za jego dokonanie w imieniu narodu polskiego. (an)

d1jag65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jag65
Więcej tematów