Trwa ładowanie...
d3itnuc

Strajk nauczycieli 2019. Agnieszka Holland nawołuje: "oddajmy im naszą łapówkę Kaczyńskiego"

"Nie przyjmę jej" - takie deklaracje pojawiły się po tym, jak Jarosław Kaczyński ogłosił trzynastą emeryturę dla emerytów. Przy okazji strajku nauczycieli pojawił się cel, na który można przeznaczyć pieniądze - Fundusz strajkowy. Wsparła go między innymi Agnieszka Holland.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Holland namawia do finansowego wsparcia strajkujących nauczycieli
Agnieszka Holland namawia do finansowego wsparcia strajkujących nauczycieli (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3itnuc

"Oddaję swoją trzynastą emeryturę nauczycielom" - napisał na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa. Wcześniej zapewniał jedynie, że pieniędzy nie przyjmie. Okazuje się, że nie tylko on wpadł na pomysł, by wesprzeć strajkujących. I nie tylko on nie docenia szczodrości PiS i jego lidera.

Na konto Funduszu strajkowego, utworzonego przez Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego, wpłacił także socjolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednocześnie Krzysztof Podemski namawia innych, by zrobili to samo, i uderza w Prawo i Sprawiedliwość.

"Zachęcam do wpłacania. Przekazałem awansem na to konto moje majowe 888,80 zł, które PiS cynicznie i bezczelnie zawłaszczyło z naszych pieniędzy jako łapówkę przed wyborami do EU, a co próbuje sprzedać jako 'wyraz wdzięczności prezesa babciom i dziadkom'. Choć nie ja to ukradłem, to zwracam 'społeczeństwu'. Bądźmy Grey Power" - napisał na Facebooku.

d3itnuc

Zobacz także: Dyrektor liceum, w którym pracowała Agata Duda: pierwsza dama się nie wtrąca

Znane nazwiska wspierają strajk nauczycieli

Post Podemskiego udostępniła Agnieszka Holland. Ona również nie omieszkała wbić szpili prezesowi PiS. "Koledzy emeryci, którzy mogą sobie na to pozwolić! Oddajmy nauczycielom naszą łapówkę Kaczyńskiego!" - podkreśliła.

Przypomnijmy, że w skład Społecznego komitetu "Wspieram Nauczycieli" wchodzą ludzie kultury i nauki. To między innymi: dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Czesław Mozil, prof. Adam Strzembosz, Olga Tokarczuk Marcin Wicha i Jacek Żakowski.

d3itnuc

Trzynastej emerytury dla siebie zatrzymać nie zamierza sam prezes PiS. Ma przekazać ją na cel dobroczynny. - Będzie to prawdopodobnie jakaś wiarygodna organizacja zajmująca się prawami i ochroną zwierząt lub np. zbiórka na wykup zwierzęcia przeznaczonego do rzeźni - mówił Radosław Fogiel, dyrektor biura poselskiego Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3itnuc

Podziel się opinią

Share

d3itnuc

d3itnuc
Więcej tematów