Trwa ładowanie...

Strajk kobiet w Warszawie. Policja: 3 osoby zatrzymane podczas protestu (NA ŻYWO)

Strajk Kobiet w Warszawie protestuje przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego. Policja poinformowała, że zatrzymano 3 manifestantów. Organizatorzy demonstracji twierdzą jednak, że osób tych jest więcej.

Strajk kobiet w Warszawie. Policja: 3 osoby zatrzymane podczas protestu (NA ŻYWO)Źródło: East News
d1xonz3
d1xonz3

Trwa protest kobiet. W Warszawie kobiety zgromadziły się przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego - podczas protestu rozlano czerwoną farbę oraz rozrzucono pluszowe misie. 

Trwa łączenie
23:59, 28.01.2021

Strajk kobiet. Klementyna Suchanow, jedna z organizatorek Strajku Kobiet, przebywa na komendzie w Mińsku Mazowieckim. Poinformowano, że zapewniono jej pomoc prawników, na miejscu wspierają ją też pozostali działacze.

Komentuj
23:49, 28.01.2021

Strajk kobiet. Policja prowadzi cały czas czynności wobec  zatrzymanych podczas protestu ws. aborcji przed TK. Zostali on  przewiezieni na różne komisariaty. Jak informowało wcześniej KSP,  zatrzymano trzy osoby. Jednak Strajk Kobiet podaje, że zatrzymanych jest  więcej.

Komentuj
23:32, 28.01.2021

Strajk kobiet. Dziennikarka Mediów Narodowych poinformowała, że wraz z operatorem została w środę zaatakowana podczas protestu przeciwko wyrokowi TK. - Napaść zgłoszona na policję. Wkrótce kolejne kroki. Nie zostawimy tego tak - napisała Aga Jurczyk na Twitterze.


Dyrektor Mediów Narodowych Tomasz Kalinowski twierdzi, że zniszczony został także sprzęt.

Komentuj
23:19, 28.01.2021

Strajk kobiet. Filmy z wcześniejszych przepychanek policji z tłumem publikowane są co jakiś czas w mediach społecznośicowych. 

2
23:06, 28.01.2021

Strajk kobiet. Klementyna Suchanow przebywa na komendzie w Mińsku Mazowieckim.

Komentuj
22:55, 28.01.2021

Strajk Kobiet. Przed Trybunałem Konstytucyjnym nadal zgromadzona jest duża grupa protestujących. Sytuacja wydaje się być jednak spokojniejsza niż jeszcze kilkanaście minut temu. Policja na razie nie interweniuje.

Komentuj
22:43, 28.01.2021

Strajk kobiet. Trwające w Polsce protesty przeciwko wyrokowi TK skomentowała również posłanka KO Paulina Hennig-Kloska. "Prawa kobiet to prawa człowieka, wie to cały cywilizowany świat" - napisała na Twitterze.

Komentuj
22:35, 28.01.2021

Strajk kobiet. Trwają przepychanki tłumu z policją, funkcjonariusze reagują coraz bardziej stanowczo.

Komentuj
22:28, 28.01.2021

Strajk kobiet. - Cały czas policja ukrywa, ile osób jest zatrzymanych i gdzie są. Wiemy, że jedna jest na ul. Żytniej, dwie w Grodzisku Mazowieckim. Klementyna Suchanow jest wożona, nie wiemy, gdzie jest, co się z nią dzieje - przekazała Marta Lempart.

6
22:24, 28.01.2021

Strajk kobiet. Na miejscu z protestującymi jest też poseł PO Piotr Borys. - Sytuacja wygląda dramatycznie. Dochodzi do eskalacji. Uważam, że odpowiedzialność za to ponosi policja - stwierdził w rozmowie z WP polityk opozycji.

11
Strajk

I niech mi nikt nie mówi że za tymi protestami nie stoi platforma

Herbaciany Słoń

Poseł PO podpuszcza do agresji usuńcie go z tweetera haha

Zdrowy rozsądek

Jestem zupełnie normalny tj... a-polityczny, ani prawicowy ani lewicowy... Tak patrząc do tej pory na "strajk kobiet" ruchy LGBT, ruchy światopoglądowe było mi to zupełnie neutralne... TERAZ...

Wszystkie komentarze (11)
22:19, 28.01.2021

Strajk kobiet. Z relacji reportera WP Klaudiusza Michalca wynika, że zgromadzona pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego policja legitymuje demonstrantów.

5
22:13, 28.01.2021

Strajk kobiet. Marta Lembart informuje przez megafon, że jeden z uczestników protestu potrzebuje pomocy medycznej. Do poszkodowanej osoby został dopuszczony medyk.

17
Kasztanowy Wąż

A gdzie margot, bo klementyna jest?

Koralowy Orzeł

Po co tykali temat aborcji? To nie "pseudo rewolucja" zaczęła tylko rządzący swą butą i arogancją. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem

Błękitna Ośmiornica

Ten pokojowy protest napadł, pobił i okradł wczoraj dziennikarkę.

Wszystkie komentarze (17)
22:05, 28.01.2021

Strajk kobiet. Poseł KO Michał Szczerpa poinformował, że na komendzie na ul. Żytniej pozostała jedna osoba. Pozostałe dwie, które wcześniej zatrzymano, teraz wywieziono.

8
21:50, 28.01.2021

Strajk kobiet. Poseł Adam Szłapka (Nowoczesna) rozmawiał z policją tuż po zatrzymaniu kolejnego manifestanta. Po krótkiej rozmowie z funkcjonariuszami został przepuszczony przez kordon. 

6
21:46, 28.01.2021
pilne

Strajk kobiet. - Idziemy na "solidemo" (solidarnościową demonstrację) na Żytnią pod komisariat - zapowiedziała Marta Lempart. Manifestanci kierują się w stronę placu Unii Lubelskiej. Policja zwarła szyki. Kolejna osoba miała zostać zatrzymana po próbie przejścia przed kordon. - Wszystkich nas k...a wylegitymujecie i wywieziecie? Dokąd, do Koszalina? - krzyczała jedna z manifestantek.

Komentuj
21:38, 28.01.2021

Strajk kobiet. - 3  osoby zatrzymane podczas protestu przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego przewożone są do jednostek, gdzie będą prowadzone z nimi czynności - powiedział w czwartek PAP rzecznik KSP Sylwester Marczak. Jak informuje Strajk Kobiet, wśród zatrzymanych jest liderka ruchu Klementyna Suchanow.

10
21:33, 28.01.2021

Strajk kobiet. - Mamy nowe informacje. Jedna osoba zatrzymana jest na ul. Żytniej, a trzy w Grodzisku Mazowieckim. Proszę o to, abyście dali tę informację w mediach społecznościowych, że tam potrzebujemy osób z "kaczkami" (megafonami), bo te osoby potrzebują teraz wyrazu solidarności. My odkryjemy zaraz tajemnicę piątek osoby zatrzymanej, do której policja nie chce się przyznać - mówiła Marta Lempart.

48
Oliwkowy Lew

Niech protestują ale dlaczego policja nie leje wodą. Konsekwencje.

Herbaciany Słoń

kiedyś słuchali Gomułke a teraz Jarka

Lazurowa Mrówka

O prawo do zabijania krzyczą te które miały szansę się urodzić...

Wszystkie komentarze (48)
21:25, 28.01.2021

Strajk kobiet. - Mamy małą dyskotekę obecnie. Ludzie po prostu tańczą, bawią się. Widać, że te groźby policji (o wylegitymowaniu - red.) nie robią na nich wrażenia - relacjonuje nasz reporter Klaudiusz Michalec.

20
Seledynowy Jeż

Następne będą demonstracje przeciw koronaściemie i depopulacji ludzi i noszeniu maseczek jak i o zamknięciu restauracji i hoteli w Polsce

Marchewkowy Gawron

zauważyliście, że komentują tylko piss...i...ory. Reszta walczy o godność kobiet.

Turkusowy Pancernik

RZĄDY DEMONÓW BRNĄ POLSKĘ W CZELUŚCI PIEKŁA! OBECNA POLSKA TO TA Z OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO OBY NIE Z ROKU 39?! POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN ! Prezydencie Biden Polska demokracja i Polskie kobiety...

Wszystkie komentarze (20)
21:13, 28.01.2021

Strajk kobiet. Tłum zaczął się przemieszczać, policja zaczęła wchodzić w tłum. - To tak z nami negocjujecie, dlaczego tak nieelegancko się zachowujecie? - pytała Marta Lempart.

12
21:06, 28.01.2021

Strajk kobiet. - 3 osoby zostały zatrzymane, jedna trafiła do Mińska i dwie do Grodziska Mazowieckiego. Ale to informacja od policji, więc im nie wierzymy - mówi Marta Lempart.

13
21:04, 28.01.2021

Strajk kobiet. - Mamy informację, że zatrzymane osoby zostały przewiezione na komisariat na ul. Żytnią (dzielnica Wola - red.). Na jakiej podstawie zostały tam porwane? - pyta Marta Lempart. Liderka OSK zapowiedziała, że w ciągu 10 minut ta informacja ma zostać potwierdzona. 

12
21:02, 28.01.2021

Strajk kobiet. Policja apeluje do protestujących do rozejścia się w stronę placu Na Rozdrożu oraz ulicy Litewskiej. Korzystając z chodników, mogą opuścić teren alei Szucha, jeśli tego nie zrobią, zostaną wylegitymowane.

1
20:58, 28.01.2021

Strajk kobiet apeluje do policji o przysłanie negocjatora w ciągu "5 najbliższych minut". Manifestantki chcą się dowiedzieć, jaki jest los zatrzymanych 3 osób, które wtargnęły na teren Trybunału Konstytucyjnego.

27
Fioletowy Pingwin

Do garow zapychajcie i na miotle troche pojezdzijcie a nie protestu wam sie zachcialo .z armatki wodnej przywalic i tyle haha.

Orzechowy Rekin

Lympart co to ma być hahah

Morelowy Kangur

A o co chodzi dlaczego znów panie protestują ???

Wszystkie komentarze (27)
20:56, 28.01.2021

USA. Joe Biden odwołał decyzję Donalda Trumpa. 46. prezydent USA 

podpisał w czwartek rozporządzenie wykonawcze znoszące zakaz otrzymywania funduszy federalnych przez organizacje międzynarodowe dokonujące aborcje. W ten sposób decyzja poprzedniego "commander-in-chief" została cofnięta.


W oświadczeniu Biały Dom przekazał, że decyzja ta "ochroni i rozszerzy dostęp do kompleksowej opieki reprodukcyjnej". Podpisując dokument Biden podkreślił, że nie wprowadza nowego prawa, a jedynie zapewnia powrót do stanu, który obowiązywał przed prezydenturą Trumpa.

Komentuj
20:53, 28.01.2021

Strajk kobiet. Liderki OSK informują, że wśród zatrzymanych osób jest Klementyna Suchanow. Komenda Stołeczna Policji wcześniej przekazała, że podczas interwencji na terenie Trybunału Konstytucyjnego zatrzymano 3 osoby, które wtargnęły na teren sądu.

Komentuj
20:46, 28.01.2021

Strajk kobiet. Przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego pojawili się funkcjonariusze w pełnym umundurowaniu (m.in. w białych kaskach). Policja apeluje o opuszczenie alei Szucha i przemieszczanie się w stronę placu Na Rozdrożu. "To nielegalne zgromadzenie" - słychać przez megafony.

Komentuj
20:39, 28.01.2021

Strajk kobiet. Kordon policji utworzony na alei Szucha od strony placu Unii Lubelskiej

26
Rdzawa Kozica

Gdzie jest woda wody my chcemy wody

Malinowy Jeż

Robić zdjęcia i nagrywać filmy, rejestrować wszystkie nielegalne działania milicji!!

Patynowy Pancernik

Co to

Wszystkie komentarze (26)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xonz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xonz3
Więcej tematów