Trwa ładowanie...
Strajk kobiet. Relacja WP na żywo

Strajk kobiet. Relacja WP na żywo

Strajk kobiet po raz kolejny gromadzi na ulicach Warszawy osoby, które sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego przez Trybunał Konstytucyjny i chcą walczyć o prawa kobiet. Reporterzy WP będą relacjonować przebieg wydarzeń na żywo. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Share
d2bojwh

Sobota to kolejny dzień protestów, podczas których na ulice Warszawy wychodzą tysiące osób sprzeciwiających się zaostrzeniu prawa aborcyjnego przez Trybunał Konstytucyjny. Strajk kobiet przejdzie ulicami Warszawy 28 listopada z okazji 102 rocznicy uzyskania praw wyborczych przez Polki. - 11 listopada wygląda u nas tak naprawdę, że bojówki Bąkiewicza, naziolscy bandyci latają tutaj po ulicach, świętują ich zdaniem odzyskanie niepodległości. My zmieniamy tę tradycję. Od dziś, ponieważ Polska jest kobietą, będziemy świętować dzień niepodległości 28 listopada - zapowiadała Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Reporterzy WP będą śledzić przebieg zdarzeń w Warszawie i relacjonować sytuację.

Przypominamy: Trybunał Konstytucyjny uznał, że przesłanka zezwalająca na aborcję w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, jest niekonstytucyjna.

d2bojwh

Podziel się opinią

Share
d2bojwh
d2bojwh
Więcej tematów