Polska"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info

"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info

Po poniedziałkowych marszach i wiecach przeciwko nienawiści i przemocy Polacy nie zamierzają przestać. Dziś pod budynkiem redakcji TVP Info odbędzie się protest "Stop propagandzie nienawiści".

"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info
Źródło zdjęć: © WP.PL | Karolina Rogaska

16.01.2019 | aktual.: 16.01.2019 13:04

Marsze przeciwko nienawiści w całej Polsce po śmierci Adamowicza

Po niedzielnym zamachu na Pawła Adamowicza władze wielu miast zdecydowały się zorganizować na drugi dzień marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Po ogłoszeniu w poniedziałek śmierci prezydenta Gdańska protesty miały żałobny charakter.

W poniedziałkowy wieczór w głównym wydaniu serwisu "Wiadomości" wyemitowano materiał nt. politycznego wykorzystania śmierci Pawła Adamowicza. Spotkał się on z ogromną krytyką wśród widzów i internautów. To podkręciło jedynie chęć protestowania.

Dziś protest pod siedzibą TVP Info

Dziś o godzinie 18:00 pod siedzibą redakcji TVP Info przy pl. Powstańców Warszawy w Warszawie odbędzie się wydarzenie "Stop propagandzie nienawiści - protest pod redakcją TVP". - Planujemy przede wszystkim uczcić chwilą ciszy pamięć prezydenta Adamowicza, odwołać się do sumienia tych dziennikarzy, którzy tworzyli wczoraj (wydarzenie utworzone we wtorek - przyp. red.) materiał, by odeszli z pracy. Bez nienawistnych haseł, bez emblematów partyjnych, bez okrzyków i gwizdów - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku.

- Ten protest jest przeciwko propagandzie nienawiści serwowanej przez publiczną telewizję. To nie jest protest przeciwko wolności słowa, a przeciwko serwowaniu takiego bagna jak wczoraj i przez ostatnie kilka lat za pieniądze obywateli. Jako kluczowi fundatorzy TVP mamy święte prawo nie zgadzać się z takim przekazem, mamy święte prawo protestować - czytamy w opisie wydarzenia.

- Zwracamy uwagę by protest był wyważony bez okrzyków i podniesionego tonu, bez agresji czy nienawistnych haseł pod czyimkolwiek adresem. Nie ferujemy oskarżeń, nawołujemy do zmiany tonu w publicznej dyskusji oraz telewizji publicznej, zmianę retoryki, zmianę agresywnego języka. Nie nakręcajmy się, nie róbmy focha - apelował na wydarzeniu Karol Parkita, jeden z organizatorów protestu.

Na godzinę 11:30 blisko 2200 osób wyraża chęć udziału w proteście, a prawie 13800 jest zainteresowanych wydarzeniem.

Obraz
© Facebook.com
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)