Trwa ładowanie...
d30h93v

"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info

Po poniedziałkowych marszach i wiecach przeciwko nienawiści i przemocy Polacy nie zamierzają przestać. Dziś pod budynkiem redakcji TVP Info odbędzie się protest "Stop propagandzie nienawiści".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info
"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info (WP.PL, Fot: Karolina Rogaska)
d30h93v

Marsze przeciwko nienawiści w całej Polsce po śmierci Adamowicza

Po niedzielnym zamachu na Pawła Adamowicza władze wielu miast zdecydowały się zorganizować na drugi dzień marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Po ogłoszeniu w poniedziałek śmierci prezydenta Gdańska protesty miały żałobny charakter.

W poniedziałkowy wieczór w głównym wydaniu serwisu "Wiadomości" wyemitowano materiał nt. politycznego wykorzystania śmierci Pawła Adamowicza. Spotkał się on z ogromną krytyką wśród widzów i internautów. To podkręciło jedynie chęć protestowania.

d30h93v

Dziś protest pod siedzibą TVP Info

Dziś o godzinie 18:00 pod siedzibą redakcji TVP Info przy pl. Powstańców Warszawy w Warszawie odbędzie się wydarzenie "Stop propagandzie nienawiści - protest pod redakcją TVP". - Planujemy przede wszystkim uczcić chwilą ciszy pamięć prezydenta Adamowicza, odwołać się do sumienia tych dziennikarzy, którzy tworzyli wczoraj (wydarzenie utworzone we wtorek - przyp. red.) materiał, by odeszli z pracy. Bez nienawistnych haseł, bez emblematów partyjnych, bez okrzyków i gwizdów - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku.

- Ten protest jest przeciwko propagandzie nienawiści serwowanej przez publiczną telewizję. To nie jest protest przeciwko wolności słowa, a przeciwko serwowaniu takiego bagna jak wczoraj i przez ostatnie kilka lat za pieniądze obywateli. Jako kluczowi fundatorzy TVP mamy święte prawo nie zgadzać się z takim przekazem, mamy święte prawo protestować - czytamy w opisie wydarzenia.

- Zwracamy uwagę by protest był wyważony bez okrzyków i podniesionego tonu, bez agresji czy nienawistnych haseł pod czyimkolwiek adresem. Nie ferujemy oskarżeń, nawołujemy do zmiany tonu w publicznej dyskusji oraz telewizji publicznej, zmianę retoryki, zmianę agresywnego języka. Nie nakręcajmy się, nie róbmy focha - apelował na wydarzeniu Karol Parkita, jeden z organizatorów protestu.

d30h93v

Na godzinę 11:30 blisko 2200 osób wyraża chęć udziału w proteście, a prawie 13800 jest zainteresowanych wydarzeniem.

"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info. Facebook.com
"Stop propagandzie nienawiści". Dziś protest pod siedzibą redakcji TVP Info. (Facebook.com)
d30h93v

Podziel się opinią

Share
d30h93v
d30h93v
Więcej tematów