Trwa ładowanie...
d469p18
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Stolica pyta mieszkańców, kogo przyjąć do przedszkola

Warszawa na nowo ustawia kolejkę rodziców do przedszkoli, w których co roku brakuje miejsc. O to, kto powinien mieć w niej pierwszeństwo władze miasta zapytały rodziców - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stolica pyta mieszkańców, kogo przyjąć do przedszkola
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d469p18

Konsultacje społeczne w sprawie kryteriów, które będą obowiązywać przy najbliższej rekrutacji do przedszkoli potrwają jeszcze do 15 września. A dla rodziców to kwestia kluczowa, bo miejsc jest ciągle mniej niż chętnych - po I etapie naboru w stolicy z kwitkiem odchodzi ok. 2 tys. osób.

Miasto podpowiada przykładowe rozwiązania i pyta: Kogo premiować? Rodziców, którzy pracują? A może tych z niskimi dochodami? Tych, którzy płacą w mieście podatki, a może mieszkają w pobliżu przedszkola?

Pomysł takich konsultacji chwali dr Anna Kurowska z Instytutu Polityki Społecznej UW. Jej zdaniem gorzej, gdy takie decyzje zostawia się samym urzędnikom.

- Jeśli w konsultacjach weźmie udział niewielu mieszkańców, władze poczują się uprawnione do ignorowania zdania ludzi - przestrzega jednak Kurowska.

d469p18

Podziel się opinią

Share

d469p18

d469p18
Więcej tematów