Trwa ładowanie...
05-11-2013 10:26

Stefan Niesiołowski: Kardynał Stanisław Dziwisz podjął fatalną, bardzo złą decyzję

Stefan Niesiołowski w Radiu ZET bardzo ostro skrytykował kardynała Dziwisza za wywiad, w którym hierarcha powiedział, że „nie rozumie, dlaczego wrak samolotu nadal nie wrócił do Polski”. –  Lepiej niech się zastanowi, jak naprawić skutki swojej tragicznej, fatalnej decyzji o tym, że Lech Kaczyński, najgorszy prezydent po 1989 r., leży na Wawelu – powiedział Niesiołowski w audycji „Gość Radia ZET".

Stefan Niesiołowski: Kardynał Stanisław Dziwisz podjął fatalną, bardzo złą decyzjęŹródło: WP.PL, fot: Agnieszka Niesłuchowska
d3zppp7
d3zppp7

Jego zdaniem kardynał w ogóle nie powinien mówić o Smoleńsku. – A jeżeli już mówi, to niech nie poucza nikogo, niech zacznie od siebie, bo do tej pory wielu ludzi nie chodzi na Wawel na skutek decyzji kardynała Dziwisza – stwierdził były wicemarszałek Sejmu.

- Podjął fatalną, bardzo złą decyzję i to się od niego już nie odklei. Byłoby lepiej, żeby na temat Smoleńska w ogóle nie zabierał głosu – podsumował.

Monika Olejnik zapytała również o wypowiedź innego hierarchy, biskupa Dydycza, który mówił o tajemnicy spowiedzi w kontekście pedofilii, podkreślając, że księża nie powinni być donosicielami. Niesiołowski stwierdził, że tajemnica spowiedzi jest sprawą oczywistą, ale odnoszenie jej do sprawy przestępstw pedofilskich jest nieporozumieniem.

- Tragiczne zupełnie zdanie biskupa Dydycza. Łącznie pedofilii i jakiegoś heroizmu księży, którzy chronią grzeszników. Nie ma czego bronić, bo nikt tego w ogóle nie atakuje i łączenie tego z pedofilią jest straszliwym nietaktem, błędem, niezręcznością, co jeszcze mam mówić – powiedział Niesiołowski.

d3zppp7

Tylko w przypadku arcybiskupa Michalika Niesiołowski zdecydował się na obronę hierarchy, który został pozwany przez działaczkę Nowego Ruchu, samotną matkę, za wypowiedź o rozwodach i feminizmie. – Nie wiem czym się kieruje. Czy chce zarobić i to jest tylko podłe, czy za tym się kryje jakaś krzywda. Wygląda na to pierwsze – stwierdził.

- Za pierwszym powiedział niezręcznie, ale już to drugie zdanie mówił o innych. Wiązanie tego, że abp Michalik pornografią usprawiedliwia pedofilię to również złośliwość. Ta samotna matka prawdopodobnie poczuła się dotknięta. Niech przeczyta jeszcze raz i wycofa pozew – sugerował Niesiołowski.

d3zppp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zppp7
Więcej tematów