WP

Stanisław Gawłowski może znów wrócić do aresztu. Jest decyzja sejmowej komisji

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się za uchyleniem immunitetu Stanisława Gawłowskiego z PO. Wyrażono również zgodę na zastosowanie tymczasowego aresztu wobec polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej
Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej (East News, Fot: Jacek Dominski)
WP

Komisja rozpatrzyła w czwartek wniosek Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Śledczy chcą postawić Gawłowskiemu dwa zarzuty ws. popełnienia dwóch nowych przestępstw. Jeden jest o charakterze korupcyjnym a drugi dotyczy prania brudnych pieniędzy.

Gawłowski miał przyjąć jako łapówkę słynny już apartament w Chorwacji od kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. W zamian Bogdan K. mógł liczyć na "pomoc” m.in. w kontaktach biznesmena z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Polityk PO miał również przyjąć od Bogdana K. 100 tys. zł łapówki. Miało do tego dojść, gdy Gawłowski był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska za rządów PO-PSL. Co więcej, zdaniem śledczych, polityk miał utrudniać ustalenie pochodzenia nieruchomości w Chorwacji.

WP

- Zastosowanie wobec Stanisława Gawłowskiego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu jest zasadny; istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów – mówiła przedstawicielka szczecińskiej prokuratury podczas posiedzenia sejmowej komisji.

Przypomnijmy: Gawłowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA 13 kwietnia. Usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Dotyczą okresu, gdy sprawował funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wtedy przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwa zegarki warte blisko 25 tys. zł.

Po trzech miesiącach opuścił areszt, wpłacając 500 tys. zł kaucji.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP