Trwa ładowanie...
ycipk-1xl69i

Środa chłodna, ale słoneczna. W tych częściach Polski spadnie deszcz i pojawią się burze

Mieszkańcy północnej Polski mogą spodziewać się w środę obfitych opadów deszczu i porywistych podmuchów wiatru sięgających nawet 80 km/h. Dodatkowo na Suwalszczyźnie i Podlasiu pojawią się przelotne burze. Słupki rtęci pokażą od 19 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 23 na południu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burza w śródmieściu Katowic.
Burza w śródmieściu Katowic. (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-1xl69i

Ulewne deszcze nie odpuszczą w regionie województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Temperatura w tym regionie sięgnie 20 stopni Celsjusza. Obfite opady wystąpią także w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Tam dodatkowo przejdą przelotne burze, a słupki rtęci pokażą 19 stopni. IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Poziom lokalnych rzek może przekorczyć tam dzisiaj stany ostrzegawcze.

imgw
Podziel się

Deszczowo będzie również na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Mieszkańcy tych regionów też będą musieli zmierzyć się z temperaturą ok. 19 stopni Celsjusza. To najmniejsza wartość, jaką pokażą dziś słupki rtęci w całym kraju.

ycipk-1xl69i

Pochmurnie i deszczowo będzie także w Warszawie. Termometry w stolicy pokażą dziś ok. 20 stopni Celsjusza.

W pozostałych regionach Polski należy spodziewać się słońca z częściowym zachmurzeniem. Temperatura w województwach zachodniopomorskim i wielkopolskim osiągnie 21 stopni, zaś w lubuskim 22 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie słupki rtęci pokażą 23 stopnie.

Zobaczcie szczegółową prognozę pogody dla waszego miasta:

ycipk-1xl69i

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xl69i

ycipk-1xl69i
ycipk-1xl69i
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów