Trwa ładowanie...

Śrem: ogłoszono wyrok dla 19-latka, który podpalił bezdomnego

19-letni Damian R. został uznany winnym usiłowania zabójstwa Tadeusza M. W lutym nastolatek oblał mężczyznę denaturatem i podpalił.

Share
Śrem: ogłoszono wyrok dla 19-latka, który podpalił bezdomnego
Źródło: KWP w Poznaniu
d2ejb6v

Do zdarzenia doszło 18 lutego w Śremie. Wtedy to do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Śremie przywieziono mężczyznę z oparzeniami II stopnia klatki piersiowej, szyi i głowy. Pokrzywdzonym był Tadeusz M., bezdomny, przebywający w jednym z pustostanów w Śremie.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu zdarzenia na terenie pustostanu, oprócz pokrzywdzonego przebywali Marek W. i Wojciech S., którzy razem spożywali denaturat. Do wyżej wymienionych dołączył 19-letni Damian R. Między nim a Tadeuszem M. doszło do sprzeczki, w trakcie której Damian R. chwycił butelkę wypełnioną denaturatem, wylał jej zawartość na pokrzywdzonego i podpalił. Ogień ugasili świadkowie zdarzenia.

d2ejb6v

- Damian R. przesłuchany w charakterze podejrzanego o usiłowanie zabójstwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, jednakże w swoich wyjaśnieniach zaprzecza, aby oblał pokrzywdzonego substancją łatwopalną - relacjonuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W tym tygodniu zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że Damian R. działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Tadeusza M, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencje świadków. Sąd skazał oskarżonego za usiłowanie zabójstwa na karę 11 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

d2ejb6v

Podziel się opinią

Share
d2ejb6v
d2ejb6v
Więcej tematów