Trwa ładowanie...
12-11-2014 10:48

Sprzątanie Wielkiej Wyspy. Kandydat na prezydenta Wrocławia zorganizował happening

Tomasz Owczarek, kandydat na prezydenta Wrocławia, zorganizował na wrocławskiej Wielkiej Wyspie happening. Był on swoistym komentarzem do działań stowarzyszenia „Akcja Park Szczytnicki”.

Sprzątanie Wielkiej Wyspy. Kandydat na prezydenta Wrocławia zorganizował happeningŹródło: Materiały prasowe
dn1pvsj
dn1pvsj

Tomasz Owczarek, kandydat Wrocławskiej Inicjatywy Obywatelskiej na fotel prezydenta miasta, zorganizował w poniedziałek, 10 listopada, happening pod hasłem „Akcja Park Szczytnicki, czyli wielkie sprzątanie Wielkiej Wyspy”. Jak mówi sam kandydat, akcja ma na celu zwrócić uwagę na prywatę, jaka jest uprawiana w związku z protestami przeciwko budowie Mostu Wschodniego i Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu.

Stowarzyszenie „Akcja Park Szczytnicki” od wielu lat działa jako organizacja propagująca ochronę środowiska, w szczególności mająca na celu ratowanie przed zniszczeniem Parku Szczytnickiego. Stowarzyszenie blokuje także budowę kluczowej dla miasta inwestycji, jaką jest Most Wschodni, stanowiący część obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia. Aktywiści przywołują argument, że zwiększenie ruchu kołowego na terenie Wielkiej Wyspy przyczyniłoby się do degradacji tamtejszej zieleni. Wiceprzewodniczącym stowarzyszenia jest inny kandydat na prezydenta Wrocławia, popierany przez SLD Waldemar Bednarz.

- Skoro stowarzyszenie zgłasza chęć uczestnictwa w postępowaniu z udziałem społeczeństwa, powołując się na cele statutowe, czyli m.in. ochronę środowiska, reaktywację zasobów przyrodniczych, popularyzację walorów przyrodniczych i estetycznych Parku Szczytnickiego, to rozliczmy ich z tych działań na terenie zamieszkania aktywistów – tłumaczy ideę akcji sprzątania Wielkiej Wyspy Tomasz Owczarek.

Wraz z innym kandydatem WIO, Andrzejem Orzechowskim, Owczarek zbierał porozrzucane na Wielkiej Wyspie śmieci oraz złom. - Nasza akcja miała na celu uświadomić opinii publicznej, jak dużo się mówi, wręcz krzyczy, a mało się robi na własnym podwórku. Broni się sterty gruzu, krzaków, chaszczy, które nie są starodrzewami, nielegalnych wysypisk śmieci, prywaty, gdzie stawiają garaże, które są samowolą budowlaną, wylęgarni kleszczy i komarów. Jeżeli chce się sprzątać miasto, najpierw należy posprzątać u siebie, a my w tym pomagamy – dodał kandydat na prezydenta Wrocławia.

Zdaniem Owczarka, wrocławianie mają do czynienia z hipokryzją działaczy "Akcji Park Szczytnicki", blokujących możliwość stworzenia Alei Wielkiej Wyspy. Jak dodaje kandydat WIO, jej stworzenie pozwoli wyeksponować piękne zakątki położonych na wyspie osiedli, a przede wszystkim realnie odkorkuje Wrocław.

dn1pvsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1pvsj
Więcej tematów