Trwa ładowanie...
21-11-2014 12:51

Sprawdziliśmy, czy Kraków jest gotowy na zimę

Robi się coraz chłodniej, a synoptycy zapowiadają opady śniegu. Krakowscy drogowcy twierdzą, że są gotowi na atak zimy - czeka ponad 240 specjalistycznych maszyn, m.in. pługi, piaskarki czy solarki. Czy tym razem miasto nie da się zaskoczyć zimie?

Sprawdziliśmy, czy Kraków jest gotowy na zimęŹródło: MPO Kraków
d3126vs
d3126vs

Według prognozy długoterminowej WP.PL dla Krakowa trwa ochłodzenie - w ciągu dnia temperatura ma być bliska zeru, a nocami możemy spodziewać się przymrozków. Zatem lada chwila na chodnikach i ulicach pojawi się biały puch.

- Przygotowałem już swój samochód na zimę, zmieniłem opony, uzupełniłem płyny, wożę już ze sobą sprzęt do odśnieżania pojazdu. Jestem gotowy na najgorsze - mówi w rozmowie z WP.PL jeden z krakowskich kierowców. - Mam nadzieję, że miasto też jest gotowe i nie będziemy utykać w zaspach - dodaje.

Postanowiliśmy to sprawdzić - okazuje się, że Kraków już jakiś czas temu przygotował sprzęt na wypadek ataku zimy. Na śnieg i lód czekają pługi, piaskarki, solarki, zespoły do wywożenia śniegu oraz utrzymania ulic, chodników i obiektów inżynierskich. W gotowości jest także 9316 ton soli, 4770 ton piasku, 118 ton chlorku wapnia (do utrzymania Rynku Głównego i zabytkowej części Starego Miasta) oraz 92 m3 solanki.

- Czekają także: 66 solarek, 34 ciągniki do utrzymania chodników, 20 zespołów do utrzymania obiektów inżynierskich, 58 jednostek do utrzymania ulic, 22 zespoły do utrzymania terenów osiedlowych i 9 zespołów do wywozu śniegu - mówił Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa.

d3126vs

Sprzętu jest więcej niż w latach ubiegłych, co może wpłynąć na lepsze ich działanie. W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania cały czas monitorowana jest prognoza pogody oraz temperatura ulic w mieście. Ponadto mieszkańcy mogą sami zgłaszać oblodzenie, konieczność odśnieżania ulic i chodników. Można to zrobić mailowo (pod adresem interwencje24h@mpo.krakow.pl) lub telefonicznie (pod numerem 12 646 23 61).

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3126vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3126vs
Więcej tematów